Izdelali smo nihalo Kapljica, ki se takoj poveže z našimi mislimi, zato se hitreje odziva in daje bolj natančne rezultate. Pri delu s tem nihalom porabimo manj energije, pravzaprav njegova moč celo polni naš energijski sistem. To je dobro za začetnike, saj se nihalo začne odzivati takoj, pa tudi pri merjenju se ljudje ne utrudijo. Izdelek je priročen tudi za poznavalce, ki bodo takoj opazili izrazitejši signal, ki se pojavi takoj po postavljenem vprašanju, kar je znamenje, da bo odgovor pravilen.

Skrivnost večje odzivnosti nihala je v njegovi obliki, ki natančno posnema obliko kodnega jedra, in v informacijah, vgrajenih v mikrostrukturo zlitine. V njej so informacije našega najboljšega regulatorja biopolja, kamor so bile vtisnjene med tekočo fazo snovi, zato je zapis trajen. Obdržal se bo toliko časa kot kovina, iz katere je narejeno nihalo. Takšen način izdelovanja nihal je poznala že civilizacija v Starem Egiptu, kjer so jih izdelovali iz poldragih kamnov. V ta namen so uporabljali minerale z visoko in osredotočeno močjo.

V tekstu je opisano znanje radiestezije, ki izvira iz naše kulturne dediščine. Lahko si izmerite ravnotežje moči v svojem okolju in v svojem lastnem telesu ter ocenite stopnjo ogroženosti. Če imamo prave in pravočasne informacije lahko ukrepamo tako, da si omogočimo ugoden razvoj dogodkov.

Teža nihala je 23 gramov. Izdelku je priložen tekst s pojasnili in navodili za delo, matrice za merjenje in usnjeni etui za nihalo.

Nihalo Kapljica

NIHALO KAPLJICA

ALGORITMI NARAVE

Slovensko ljudsko izročilo ohranja izjemno znanje o razumevanju narave, ki pa ni značilno samo za slovenski prostor, v minulih tisočletjih so ga udejanjale vse kulture našega sveta in bo veljavno tudi za vse prihodnje čase. Zapisano je povsod po planetu v obliki zapisov v naravi, vendar teh zapisov še pred letom 2015 nismo znali brati.

Proučevalci naše kulturne dediščine dddr. Andrej Pleterski, Pavel Medvešček-Klančar[1] in Boris Čok so zapisali spoznanja naših prednikov in jih tako iztrgali pozabi. Pavel Medvešček, ki je omenjena spoznanja zbiral vse življenje, je vse zbrano leta 2015 objavil v knjigi Iz nevidne strani neba.

To je znanje, kakršno se do tedaj še ni razodelo ne v Sloveniji ne zunaj nje. V trenutku nam je odprlo vrata do dragocenih spoznanj o naravi. Če ne bi bilo Medveščkovih zapisov, bi se to znanje izgubilo, morda za vedno, čeprav je bilo in je ves čas živo navzoče, bilo je celo praktično vtkano v vsakdanje življenje naših prednikov. To niso vraže in običaji, temveč razkriva globoko razumevanje delovanja narave, ki je človeku omogočalo kakovostnejše življenje in to omogoča tudi dandanes.

Duhovno znanje o naravi se je še najbolje ohranilo med našimi predniki v Posočju, danes jim pravimo posoški staroverci. Medveščkovi zapisi so zelo obsežni in natančni, vse kar je zapisal pa je mogoče preveriti tudi na terenu. Po izidu njegove knjige se je zelo okrepilo zanimanje za tovrstno kulturno dediščino. Po vsej Sloveniji spontano nastajajo skupine raziskovalcev. Spoznali smo, da so staroverski naravni sistemi povsod, v vsaki slovenski pokrajini.

Sprva smo nameravali izdelati seznam vseh lokacij, ki se ponašajo s staroversko kulturno dediščino, vendar bolj ko smo raziskovali, dlje od takšnega seznama smo bili. Ugotovili smo, da bi bila to preobsežna naloga in da seznam lokacij niti ni tako pomemben. Raziskovanje je čedalje bolj očitno kazalo na sistem, ki se je luščil iz ozadja. Deluje po nespremenjenih pravilih, spreminjajo se le kombinacije pravil. Vsak sistem, ki se ravna po stalnih pravilih, pa je mogoče zajeti z algoritmi in jih razumeti.

ALGORITMI DUHOVNE NARAVE

Algoritem je v matematiki in računalništvu končno zaporedje natančno določenih navodil. Če algoritem zasnujemo za računalnik, govorimo o računalniškem programu. Naravne sisteme pa je zasnovala narava, zato so to algoritmi narave.

Tudi duhovna vsebina narave ima svoja pravila, ki jo oblikujejo, tako kot snovno naravo izoblikujejo njene fizikalne zakonitosti. Oboje skupaj tvori celoto namenjeno ohranitvi življenja.

Snovna narava oblikuje hribe in doline, potoke, reke, jezera in morja, vsak od njih ima svoj potencial. Nesnovna narava pa te potenciale povezuje v središča moči in samodejno gradi polja moči, ki so sposobna reciklirati entropijo[2]. Entropija se pojavi, ko je ogroženo življenje.

V temelje narave je vgrajen njen namen da podpira življenje, zato svoje duhovne potenciale povezuje v tročane in naravne sisteme, tako da ustvarjajo polja moči, ki so po vsebini enaka duhovnim močem živih bitij, duhovnim močem življenja. Vsi ti sistemi učinkujejo po vnaprej določenih pravilih, svojo moč pa zajemajo iz oblik materialne narave.

Njene duhovne moči ustvarjajo informacijsko polje z natančno določeno strukturo informacij. Informacije oblikujejo duhovne svetove ali duhovna stanja, ki smo jih ljudje poznali od začetka zgodovine človeškega rodu. Tudi duhovni svetovi imajo svoja pravila.

Duhovne svetove je mogoče preoblikovati in jih spreminjati ali celo na novo ustvariti z upoštevanjem pravil nesnovne narave. Orodje za preoblikovanje duhovnih svetov pa so simboli. Tudi simboli učinkujejo po svojih nespremenljivih pravilih, ki jih poganjajo v delovanje njihove oblike, vendar šele takrat, ko ustvarijo resonančna območja.

Vse to je mogoče zajeti v algoritmu, v vnaprej določeno sosledje. Vsak posamezen del naravnega sistema ima svoj algoritem, algoritme je mogoče združevati tudi v sisteme glede na naravne danosti posameznih območij.

Algoritmi duhovne, nesnovne narave, so tako močno vgrajeni v samo zasnovo narave, da so sodelovali pri izoblikovanju fizične oblike našega planeta, morda tudi pri izoblikovanju fizikalnih zakonitostih  vesolja.

Učinkovanje algoritmov narave lahko v naravi tudi opazimo. Če je pokrajina zasnovana tako, da ima spodaj dolino, po kateri teče reka, nad dolino pa je visok hrib s skalami, se bodo, če  pride do potresa, skale zrušile v dolino. Algoritmi narave bodo bliskovito poiskali ustrezne skale, v trenutku jih bodo povezali med seboj, in nastala bo zelo močna informacijska struktura, primerno duhovno okolje za ljudi in živali.

Vse to se bo zgodilo samodejno, brez posega človeške roke, če bo imela narava na voljo dovolj materiala, da postavi naravni sistem. Če bo zrušenih skal preveč, bo narava uporabila najboljše kombinacije, da bi glede na razmere ustvarila polje z največjo možno močjo, odvečne skale pa ne bo zajela v naravni sistem. Vse to bo narejeno takoj, ko bodo skale priletele na svoje mesto. Če bi kdo odstranil kakšno skalo, ki je že zajeta v naravni sistem, bi narava takoj izoblikovala nov sistem z drugimi skalami, ki bi ji bile na voljo.

Ko so staroverci vse to spoznali, ko so »odklenili« algoritme narave, so lahko popravljali tisto, kar ni bilo v skladu z njimi, ali po njihovem vzorcu postavljali enake algoritme, pač glede na potrebe. Posamezne algoritme so združevali v naravne sisteme. Naravne sisteme so povezovali med seboj tako, kot jih povezuje narava. Morda bodo prihodnje raziskave pokazale, da je ves planet pravzaprav en sam velik naravni sistem.

DUHOVNI NARAVNI SISTEMI SPREMINJAJO ENTROPIJO V SINTROPIJO

Vse na planetu ima svojo snovno in nesnovno vsebino. Znanost lahko veliko pove o snovni vsebini, nesnovnih lastnosti narave pa še ne zna neposredno meriti, vendar so te navzoče povsod in brez njih ne bi bilo življenja. Nesnovnim lastnostim narave pravimo duhovne moči. Povezava med snovnimi in nesnovnimi lastnostmi narave je tako močna in očitna, kot je očitna razlika med živim bitjem in njegovim truplom. Truplo je tisto kar ostane, ko duhovna moč zapusti telo.

Nesnovne lastnosti narave kljub temu lahko merimo s fizikalnimi instrumenti, vendar posredno. Duhovne moči lahko merimo s posebno metodo z zvokom in z merjenjem zelo majhnih sprememb v magnetnem polju. Zvok in magnetno polje sta komplementarna z merjeno duhovno močjo. Vedeta se po enakem fizikalnem vzorcu. Fizikalne pojave, ki jih poznamo v akustiki in pri merjenju magnetnega polja najdemo tudi v biopolju. Biopolje je samo še en izraz za nesnovno vsebino narave.

Če s primernim glasbilom igramo vedno isti ton na različnih lokacijah na zemljišču, se bo zvok spreminjal glede na lastnosti biopolja na merjeni lokaciji. Ne bo se spreminjal osnovni ton, spreminjala pa se bo njegova barvitost, živost. Živost pa dajejo glasbi višji harmoniki, to so nihanja, nanizana na osnovne tone. Posoški staroverci so kakovost biopolja ugotavljali s piščalkami, izdelanimi iz keramike. Imenovali so jih kabrce[3].

Najbolj znana pa je piščal[4] iz votline Divje babe, v Šebreljah pri Cerknem. Arheologi so jo našli leta 1995. Narejena je iz stegnenice mladega jamskega medveda in je stara okrog 60.000 let. Zvok koščene piščali ima zelo veliko duhovno moč, veliko večjo kakor zvok lončene piščali. Za ugotavljanje lastnosti duhovnih polj z veliko močjo potrebujemo piščal z enako močjo, sicer ne pride do interference med zvokom piščali in močjo biopolja.

Spremembe zvoka in magnetnega polja na terenu so tolikšne, da jih šolano glasbenikovo uho zlahka zazna, zaznata pa jih tudi mikrofon in magnetometer, vendar se bomo v tem sestavku omejili le na merjenje s človeškim telesom. Tudi človek kot bitje ima namreč duhovno vsebino in z njo lahko določa druge duhovne vsebine. Merjenje s človeškim duhovnim telesom je mogoče na več načinov. Posoški staroverci so imeli izostren občutek za spremembe v naravi. Danes pa uporabljamo radiestezijsko metodo. Pokaže nam, da imajo stvari v naravi dinamična polja, ki se gibljejo, rotirajo ali se premikajo premočrtno.

TEORETIČNI POGLED NA INFORMACIJE V BIOPOLJU

Fizikalne zakonitosti narave so komplementarne, to pomeni, da se različni fizikalni pojavi vedejo po enakih vzorcih. Vzemimo na primer moč in delo. Električno moč dobimo, ko električno napetost pomnožimo z električnim tokom. To moč si laže predstavljamo z mlinskim kolesom, ki ga poganja voda. Višinsko razliko padajoče vode lahko primerjamo z električno napetostjo, električni tok pa s količino vode. Če moč mlina pomnožimo s časom dobimo delo, ki ga mlin opravi, da zmelje moko. Prav tako dobimo delo, če električno moč pomnožimo s časom.

Po enakem vzorcu se ravna tudi biopolje, ki je nesnovna duhovna vsebina narave. Lahko mu rečemo tudi informacijsko polje. Biopolje našega fizičnega telesa imenujemo avra. Ko obnavljamo ravnotežje v avri, to koristi tudi fizičnemu telesu, saj ga zdravi. Ko zdravimo fizično telo pa fizikalno gledano opravljamo delo. Delo je spet zmnožek moči in časa, saj za zdravljenje potrebujemo določeno moč in tudi čas.

Tisto kar povezuje vse te fizikalne zakonitosti, da se ravnajo po enakih vzorcih, je informacija. Teorija informacij nedvomno sodi med mlajše veje matematike. Razvili so jo za potrebe telekomunikacij, vendar se je pozneje izkazalo, da je uporabna še na številnih drugih področjih, tudi pri raziskavah biopolja.

Kako je z informacijo v biopolju? Biopolje je strukturirana informacija, je samo izraz za množico različnih informacij. Po najnovejših spoznanjih biologije obdaja naše celice informacijsko polje. Oskrbuje jih z informacijami, nujnimi za njihovo delovanje. Med lastnostmi informacijskega polja, ki bi jih lahko merili z radiestezijsko metodo, so: jakost, barvitost, vsebina, gostota, učinkovitost, moč, delo, osredotočenost, razpršenost, časovna stabilnost, motnja in količina informacije.

Jakost informacije narašča, če povečujemo razliko med potenciali v znamenju vode, ognja in zemlje. To pomeni višji hrib in globljo sotesko. Narašča tudi ko se krepi duhovno stanje sistema. Če to primerjamo z mlinom je jakost informacije komplementarna višinski razliki padajoče vode, vede se torej po enakem vzorcu.

Barvitost informacije vpliva na njeno učinkovitost. V glasbi prispevajo k barvitosti višji harmoniki, to so nihanja, naložena na osnovni ton. Ko tečejo kače skozi naravo na svoji poti samodejno shranjujejo informacije o vsem na kar naletijo. Tako postanejo njihove informacije bolj barvite. Barvitost informacije v naravnem sistemu povečuje ravno pravšnja količina entropije v biopolju, ki se jo doseže s tročanom.

Biopolje vsakemu človeku dodaja tisto kar potrebuje, zdravi ga tam, kjer je bolan, vendar tistega, česar nima, ne more dati. Barvitost informacije si lahko predstavljamo kot nekakšno skladišče, kjer je shranjeno skoraj vse, kar potrebujemo. Čeprav nikoli ne potrebujemo vsega naenkrat, je vendarle zelo narobe, če nečesa ni, ko to nujno potrebujemo.

Vsebina informacije je povezana z njeno barvitostjo. Če je informacija barvita, je v njej veliko različnih vsebin, kar je zelo dobro, saj to koristi ljudem. Vsebina informacije je njeno bistvo, potenciali moči v znamenju vode, ognja in zemlje so vsebina informacije, čeprav vsebujejo tudi njeno jakost.

Gostota informacije se zmanjša, če se začne podirati ravnotežje v človekovem fizičnem telesu in njegovih duhovnih telesih. V naravnem sistemu je gostota informacije odvisna od mase potenciala moči, na primer od mase hriba, teže skale na ognjeni točki, od teže zvonika na resonančni točki, od fizične količine vode na točki v znamenju vode.

Če gostoto informacije v informacijskem polju primerjamo z električnim poljem je komplementarna električnemu toku, če jo primerjamo še z mlinom, je komplementarna s količino vode, ki pada na mlinsko kolo.

Učinkovitost informacije v biopolju se doseže, ko so vse njene lastnosti zastopane optimalno. Informacije so v medsebojni interakciji, povezane so v celoto, ki ji rečemo učinkovitost. Naši predniki so postavljali naravne sisteme kot pomoč ljudem, živalim in naravi, zato so morali biti zasnovani tako, da so bili učinkoviti, morali so opraviti svojo nalogo, svoje delo.

Moč informacije ꓿ jakost informacije  gostota informacije.

Delo informacije ꓿ moč informacije  čas.

Če hočemo, da nam biopolje vzpostavi ravnotežje, da opravi določeno delo, se to ne bo zgodilo v trenutku, moramo biti nekaj časa navzoči v tem polju.

Osredotočena informacija je tista, ki nima entropije ali jo ima ravno prav. Informacijsko polje je osredotočeno, ko so vse informacije, ki jih vsebuje, uravnotežene, včasih uporabljamo tudi izraz uglašene.

Razpršena informacija pa je tista, ki ima preveč entropije, in tista, ki sploh ni informacija. Če naletimo na razpršeno informacijo z veliko močjo, gre za polje, ki ljudem zelo škodi. Obstajajo tudi simboli, ki nimajo nobene moči ali vsebine. To pravzaprav niti niso pravi simboli, so le oblike brez vsebine, zato tudi informacija niso. Takšno obliko najlaže definiramo z razpršeno informacijo brez moči. Razpršeno informacijo povzroči tudi napačno poseganje v vstopne točke naravnega sistema, prav tako rušenje določenih delov sistema, povzroči jo veliko stvari, tudi bolezen.

Časovna stabilnost informacije se doseže z ravnotežjem vseh njenih lastnosti. Če je kakšna od njenih lastnosti prešibka, to lahko oslabi njeno časovno stabilnost. Informacijske lastnosti naravnih sistemov imajo določena nihanja v času. Kako morejo informacije nihati v času? Zelo preprosto, na primer vsakih dvanajst let, ko se okrepijo solarne nevihte, prihajajo na Zemljo močni sunki elektromagnetnih sevanj, poveča se entropija. Tudi  močan veter, nevihte, travme ljudi zaradi vojne ali bolezni in še marsikaj, kar se dogaja v času, lahko povzroči rušenje sistema. Stabilnost naravnega sistema se pokaže šele skozi časovno dimenzijo. Ko so staroverci postavili naravni sistem so ga opazovali več let in ga sproti popravljali, če ni bil časovno stabilen. Na koncu so zasnovali naravne sisteme s časovno stabilnostjo dva tisoč let, ki še zmeraj delujejo.

Motnja informacije nastane pri fizičnem podiranju vitalnih točk naravnega sistema. To se lahko zgodi tudi zaradi naravnih pojavov, če plaz ali povodenj spremenita vitalne elemente sistema. Dobro narejeni naravni sistemi morajo biti že zasnovani tako, da delujejo tudi, ko se delno porušijo vitalni deli, le da z manjšo močjo.

Količina informacije določi duhovno stanje biopolja. Poveča se jo s potenciranjem informacijskega polja, kar se doseže v sestavljenih naravnih sistemih. Vsi morajo biti postavljeni na istem mestu, eden v drugem, tako da polje najnižjega sistema generira dovolj moči za kreiranje polja v sistemu z večjo močjo. V istem polju se potem kreira naslednji informacijski sistem, ki ima še večjo količino informacije in višjo duhovno moč.

Količina informacije mora biti pravilno odmerjena glede na izhodiščno duhovno stanje posameznega človeka. Naravni sistemi posoških starovercev so bili narejeni tako, da so količino informacije vsakemu človeku posebej odmerjali postopno in ni prišlo do zapletov.

Toda postopno odmerjati količino informacije je zmožno le informacijsko polje naravnega sistema, saj ima veliko barvitost. Vitalni točki v znamenju vode in ognja pa tega nista zmožni. Ta dva potenciala ne smeta imeti barvitosti, če bi jo imela, bi spremenila svoj potencial v znamenje zemlje. Dehnarji, duhovni vodje starovercev, so vse to vedeli, zato so poskrbeli, da ljudje niso obiskovali nevarnih vitalnih točk.

TRIJE NAVIDEZ RAZLIČNI POGLEDI NA DUHOVNA STANJA

Duhovna zgradba človeka je nekaj kar prinesemo z rojstvom, na primer temperament, um, osebne lastnosti in podobno. Vse to so duhovne kategorije, ki se nato med življenjem dopolnjujejo, spreminjajo in preoblikujejo. Kako se človekova duhovna vsebina spreminja, je odvisno od njegove dedne osnove ter socialnega in fizičnega okolja v katerem živi.

Naši predniki, ki so prepoznali algoritme naravnih sistemov, so vedeli, da je najmočnejša spremenljivka, s katero je mogoče človeku pomagati, prav njegova duhovna moč. Vedeli so, da na človekovo duhovno moč vplivajo informacijska polja naravnih sistemov.

Če človek živi v takšnem polju, na primer v polju tročana, se duhovna moč tročana izravna z njegovo duhovno močjo. Človek postane močnejši, bolj prilagojen naravi, njegovo psihično stanje postane stabilnejše in hkrati s tem tudi fizično stanje ter tako lažje živi.

Vse to velja tudi za njegove domače živali, tudi one dobijo več moči in so posledično bolj zdrave. Pred stoletji je bilo to zelo pomembno, saj so domače živali zagotavljale osnovno preživetje. Danes na to niti ne pomislimo več, vendar smo naredili nekaj drugega. Vpeljali smo moderno tehnologijo, ki jo podpirajo visokofrekvenčni oddajniki 4G in 5G. Če živimo na območju naravnih sistemov njihova duhovna moč reciklira škodljive učinke visokofrekvenčnih sevanj in tako se nam tudi danes, tukaj in zdaj, kot vsesplošno koristne razkrijejo genialne rešitve narave same. To je bil in je še vedno temeljni smoter postavljanja naravnih sistemov. Tako preprosto je, pa vendarle tega nismo vedeli, dokler naši raziskovalci niso teh spoznanj izbrskali iz kulturne dediščine.

Stare kulture so tisočletja dolgo proučevale duhovne zakonitosti, in če so jih pravilno spoznale, so jih v njihovem bistvu tudi razumele vse enako. Vse so prišle do enakih sklepov. Duhovna stanja so nesnovna, da bi si jih lažje predstavljali in bi se ljudje o njih lahko pogovarjali, so različne kulture uporabljale zanje značilne izraze in grafične prikaze. Če pa se v duhovna stanja poglobimo vsebinsko, ni pomembno iz kulture katerega grafičnega prikaza bi izhajali, vedno bo razkril iste zakonitosti.

DUHOVNA STANJA Z ZORNERGA KOTA POSOŠKIH STAROVERCEV

Posoški staroverci so duhovna stanja proučevali več tisočletij. Pavel Medvešček-Klančar je njihova spoznanja o duhovnih stanjih, ki so mu jih zaupali naši predniki v Posočju, zbral in zapisal v knjigi Iz nevidne strani neba in v katalogu etnološke zbirke Pavla Medveščka, Staroverstvo in staroverci 2[5]. Njihova spoznanja o duhovnih svetovih je nanizal kot kamenčke v mozaiku. Da bi iz njih dobili prikaz primeren za merjenje z radiestezijsko metodo, smo jih morali razvrstiti v smiselno celoto, kaže jo slika 6.

Staroverci so duhovne svetove razdelili v tri skupine: spodnji svet, kačji svet in zgornji svet. Nad vsemi svetovi pa je peta moč, to je združitev naštetih duhovnih svetov v enega, ki vsebuje lastnosti vseh prejšnjih. Praksa pokaže, da peta moč odpravlja vsa neskladja, ki nastanejo v medsebojnem sobivanju med ljudmi iz različnih duhovnih svetov. Naši predniki so vse naštete svetove znali tudi poustvariti.

Ko so živeli v nekem od navedenih polj, so se s poljem uglasili in lastnosti tistega duhovnega sveta so prešle vanje. Prevzeli so enako duhovno stanje, kot ga je imela okolica, v kateri so živeli. Prav v tem je bil smisel poustvarjanja duhovne krajine. Ljudje so postali duhovno močnejši. Duhovna moč pa je neposredno povezana s splošno odpornostjo fizičnega telesa.

Slika 1: Duhovni svetovi po klasifikaciji posoških starovercev. Prikaz je primeren za merjenje z radiestezijsko metodo. Za usklajeno merjenje mora biti premer kroga 100 mm.

Narava vgrajuje v svoje sisteme entropijo, vendar je ne vgrajuje povsod enako. V duhovne svetove z večjo močjo je vgradi več. Peta moč tako vsebuje veliko entropije. Človek, ki je sposoben preživeti v okolju z visoko entropijo ima tudi veliko splošno odpornost. Je prilagojen na vse, kar se nahaja v takšnem okolju, tudi na visokofrekvenčna elektromagnetna sevanja, na bakterije in viruse, na vse tisto, kar šibkejšim ljudem škodi.

Peta moč pa ni duhovni svet z največjo močjo, obstajajo še močnejši duhovni svetovi, vendar do duhovnega stanja pete moči lahko pridejo vsi ljudje ne da bi se nanj posebno pripravljali.

Duhovni svetovi so nesnovni, zato si jih težko predstavljamo. Na sliki 1 so narisani ločeno in označeni s simbolom, da bi jih bolje razumeli. V naravi pa so vsi hkrati na istem mestu, kot so na istem mestu tudi vsi radijski valovi, vendar jih lahko kljub temu ločimo. Iz celotnega šuma lahko razberemo posamezno valovno dolžino, vendar tega ne bi mogli narediti, če prav tistega vala tam tudi dejansko ne bi bilo.

RAZDELITEV DUHOVNIH TELES PO BARBARI ANN BRENNAN[6]

Zdravilka, znanstvenica in nekdanja uslužbenka NASE Barbara Ann Brennan je v svoji knjigi Hands of light (Roke svetlobe) nesnovna telesa, tako imenovano avro, razdelila v sedem plasti, sedem duhovnih svetov, čeprav med njimi v resnici ni ostrih prehodov. Njena razdelitev je v skladu s teorijo strun iz fizike, ki skuša razložiti zgradbo vesolja, še bolj pomembno pa je, da je zelo uporabna tudi v praksi.

Ugotovila je, da imamo poleg tridimenzionalnega fizičnega telesa vsaj še sedem energijskih teles: eterično, čustveno, mentalno in astralno telo, eterično matrico, božansko telo in izvorno (kavzalno) telo, kot je prikazano na sliki 7. V posameznem nesnovnem telesu lahko merimo lastnosti informacije. Izmerjene vrednosti nam dajo podatke o ogroženosti in zdravju fizičnega telesa in duhovnih teles.

Ko človek spreminja svoje duhovno stanje in se »seli« na ravni z višjo duhovno močjo, se pri tej »selitvi« uskladijo fizično telo in vsa druga duhovna telesa. Ko merimo stanje v posameznem duhovnem telesu oziroma avrični plasti, ga vedno izmerimo glede na duhovno pozicijo, na kateri človek trenutno je.

Slika 2: Razdelitev slojev avre – nesnovnih duhovnih teles, kot jih pojmuje Barbara Ann Brennan. Poleg fizičnega telesa ima človek še sedem formativnih energijskih teles.

DUHOVNA STANJA PO FILOZOFIJI TAO

Kitajska kulturna dediščina je temeljni red vesolja povzela v filozofiji tao. Na sliki 3 je ta red prikazan po moči od zgoraj navzdol, kitajski izrazi so vsebinsko in ne dobesedno prevedeni v slovenščino ter usklajeni z ugotovitvami posoških starovercev, saj je takšno kitajsko pojmovanje duhovnih stanj oziroma duhovnih svetov skladno z ugotovitvami posoških starovercev. Šele takrat ko natančno dojamemo, kako deluje tročan, lahko povsem razumemo, kaj pomenita jin in jang. Popolno razumevanje tročana pa je omogočila šele objava etnoloških zapisov Pavla Medveščka.

Prikaza duhovnih svetov po klasifikaciji naših prednikov v Posočju in po kitajski filozofiji tao sta primerna za merjenje duhovnih stanj človeka in narave, medtem ko je prikaz po Barbari Ann Brennan primeren samo za merjenje duhovnih stanj pri človeku, ker je izpeljan iz duhovne zgradbe človekove avre. Vsi trije prikazi so pravilni. Tudi prikaz duhovnih svetov po Barbari Ann Brennan bi bilo mogoče vsebinsko prevesti v klasifikacijo naših prednikov ali v klasifikacijo po kitajski filozofiji tao.

Slika 3: Duhovni svetovi razvrščeni na podlagi kitajske filozofije tao, z vsebinskim prevodom v izraze posoških starovercev. Razporeditev po moči, od zgoraj navzdol.

Za uspešno merjenje je treba spoznati zakonitosti vseh duhovnih svetov, ti podatki se morajo zasidrati v našo zavest. Šele takrat bo naša podzavest prepoznala ustrezni duhovi svet neke osebe ali nekega prostora in nihalo bo zanihalo v pravo smer.

Praznina

Po kitajski filozofiji tao izhaja najvišje duhovno stanje iz praznine. Praznina sicer ne vsebuje niti trohice ustvarjenega, hkrati pa je tam navzoče vse, kar ureja življenje, vendar se še ni manifestiralo. Prava narava nemanifestiranega tako vidnega kakor nevidnega pa je zunaj našega dojemanja, zato je bolje, da se osredotočimo na manifestirana duhovna stanja.

Prvi nastanek Nikrmana

Iz praznine se izoblikuje prva kal manifestiranega. Filozofija tao jo imenuje »prvi nastanek«. Lahko bi ji rekli tudi obstajam. Po razdelitvi Barbare Ann Brennan pa je to božansko telo ali kalup čustvenega telesa, kadar govorimo o človeku. Čustva se še niso izoblikovala, pojavi se vrednotenje, ki je zasnova čustvenega telesa. V naslednji fazi se oblikuje še zasnova za eterično telo – eterična matrica, ki bi ji lahko rekli – in sem.

Po naboru izrazov iz naše kulturne dediščine bi prvemu nastanku morda lahko rekli tudi Nikrmana. Vsak si jo je predstavljal po svoje. Nekateri so jo videli v oblikah oblakov, v vetru, kamnu in drevesih, drugi kot kozoroga, tretji v nočeh, ko so udarjale strele. Nikrmana ima veliko podob. Rekli so ji tudi Velika Mat´ ali Velika Baba.

Velika Mat´ ustreza »prvemu nastanku«. V njej se pojavi prva kal manifestiranega. Nikrmana naj bi bila regulatorska sila v okviru ustvarjenega sveta tako vidnega kot nevidnega. Za posoške staroverce je bilo to še vedno nekaj nedoumljivega.

V naravnih sistemih, ki smo jih raziskali doslej, se polje prvega nastanka – nikrmana pojavlja pogosto. Z uporabo slike 1 ga je mogoče izmeriti z radiestezijsko metodo na delu matrice v sredini, kjer je narisan krog s piko. Ima več struktur, ki se med seboj razlikujejo po vsebini informacije. Oseba, ki raziskuje to področje mora imeti primerno duhovno moč, sicer se ne bo mogla uravnotežiti s tako močnimi polji.

Nastajanje nasprotij zasvet

Prasila izoblikuje prvo kal manifestiranega v dvoje nasprotij, ki sta v tej fazi le plus in minus brez vrednostnih vsebin. Iz nabora izrazov, ki so bili na voljo v dokumentih naše kulturne dediščine, bi lahko za to duhovno stanje izbrali izraz zasvet, čeprav ni natančno napisano, za katero stanje so predniki ta izraz pravzaprav uporabljali. Na matrici slike 1 se ga izmeri nad točko v sredini kroga. Če nihalo vrti v levo to razumemo kot zasvet minus. Če vrti v desno, pa kot zasvet plus. Zasvet plus ima močnejše polje. V naravi se obe nasprotji pojavljata skupaj. Če najdemo eno je v bližini tudi drugo, če sta tam oba, je blizu tudi polje prvega nastanka. Zasvet bi v klasifikaciji Barbare Ann Brennan morda lahko označili kot astralno telo.

Polje prvega nastanka, zasvet plus in zasvet minus bi morda lahko poimenovali tudi zgornji svetovi po tau. Ni sicer isto kot zgornji svet, ki ga vidimo na prikazu, slika 1, se pa zgornji svetovi po tau vedejo podobno kot posamezni svetovi v zgornjem svetu: podsvet, nadsvet, vilež in zvezde. Oboji, zgornji svetovi po tau in posamezni svetovi v zgornjem svetu, kot so ga poimenovali naši staroselci, imajo vedno enako moč. Če povečujemo moč v izviru njihovega nastanka, se moč posameznega sveta ne poveča, povečuje pa se velikost njihovih polj.

Ko najdemo v naravi zgornje svetove po tau se njihova polja razporedijo v obliki kolobarjev. V notranjem krogu je vedno polje prvega nastanka, sledi kolobar s poljem zasvet plus, za njim, proti zunanji strani, pa je zasvet minus. Ko so zgornji svetovi po tau razporejeni tako, vedno oblikujejo še kolobar polja pete moči, ki se vzpostavi za kolobarjem zasvet minus, kot zadnji kolobar v tem sklopu. Tako izdelana peta moč je močnejša in ima mnogo večje polje kot peta moč, ki je nastala od spodaj navzgor. Več o tem v nadaljevanju.

Vsa polja, ki obstajajo v naravi, najdemo tudi pri ljudeh, vsaj teoretično. To pomeni, da so med nami ljudje z duhovnim stanjem zgornjih svetov po tau. Ta naravna polja in človeška duhovna stanja imajo zelo velike moči. Kaj vse to pomeni in kako je mogoče te moči uporabiti še raziskujemo. Opazil pa sem, da so ljudje z duhovnimi stanji iz zgornjih svetov po tau v ravnotežju med tem kar želijo in tistim, kar imajo.

Zgornji svetovi po tau imajo tolikšno moč, da so prilagojeni na vse okoliščine v naravi. Na tem nivoju ni niti entropije niti sintropije, so le informacije za življenje.

Jin, jang in jin-jang – tročan, tretja moč

Zasvet plus in zasvet minus se izoblikujeta v globlja nasprotja. V sistemu se pojavi entropija, nastane visoko in nizko, črno in belo, moško in žensko, še bolj natančno: prasila se oblikuje v vrtince energije. Če se vrtijo v desno, je to moč v znamenju vode (jin), če se vrtijo v levo, gre za moč v znamenju ognja (jang). Vrtinci energije pa se lahko vrtijo tudi izmenično, kar pomeni moč v znamenju zemlje (jin-jang). Po tau je to združitev moči jin in jang v jin-jang, po izročilu posoških starovercev pa je to tretja moč ali kačji svet-oblaki. V tem duhovnem stanju se formirajo potenciali moči in kačje črte, ki porajajo tročane.

Kačji svet je temelj za vse druge svetove

Kačji svet smo razdelili na tri nivoje: podzemlje, zemljo in oblake, kot je prikazano na sliki 6. Duhovna lokacija podzemlje ima najnižjo moč.

Podzemlje: V tem duhovnem stanju so zemljišča okrog baznih postaj 4G in 5G, v bližini močnejših daljnovodov in lokacije z veliko entropije, ki izvira iz naravnega ozadja. V vseh hišah, kjer živijo ljudje iz duhovne lokacije spodnji svet, se v notranjih prostorih pojavi polje duhovnega nivoja podzemlje.

Če ljudje živijo v takšnih poljih postopno tudi sami preidejo na enako duhovno raven. Stanje podzemlje ni primerno za ljudi, ker jim zmanjšuje duhovno moč. Posledično se zmanjšuje tudi splošna odpornost fizičnega telesa in duhovnih teles, vendar ni nujno, da to duhovno stanje izhaja samo iz posebnosti bivalnega okolja.

Manjše duševne motnje, kot so anksioznost, depresija in bipolarne motnje, ljudi pogosto potisnejo v duhovno stanje podzemlje. Na tej duhovni lokaciji se človek znajde tudi zaradi dedovanja duhovnih lastnosti, zaradi pretresljivih dogodkov, ki so se mu zgodili v otroštvu ali zgodnji mladosti, na primer, če so starši svojega otroka stalno zaničevali. To zapusti travme, ki se ne odpravijo vse življenje, človeka pa na duhovni lestvici potiskajo nazaj. Duševne motnje so pri njih lahko zasidrane globoko v božanskem telesu, zato jim je težko pomagati, vendar je mogoče.

Ljudje iz te duhovne lokacije imajo premalo energije za življenje, so stalno utrujeni in ne prenesejo obremenitev. Pogosto nimajo občutka do narave in ljudi, za svoje cilje so jo pripravljeni uničiti, razkrajajo svojo družino in če je le mogoče tudi druge. Na pogled so taki ljudje povsem v redu, lahko dobijo tudi primerno službo. V družbo se lepo vključijo, tako da svojo vlogo v njej zaigrajo. Imajo veliko zdravstvenih težav, vendar vse izvirajo iz njihovega duševnega stanja. Ko nimajo nobenih obremenitev, se sprostijo in se počutijo odlično.

Če se ljudje iz podzemlja poročijo z nekom iz duhovne lokacije zemlja, se take zakonske zveze težko ohranijo. Včasih takšni ljudje delujejo tudi zlobno. Do porok z ljudmi, ki imajo večjo duhovno moč pa ne pride.

Četudi bi živeli na območjih z višjimi duhovnimi stanji, jim to ne bi pomagalo, saj se mora duhovna moč usidrati v duhovno telo. Njihovo duhovno telo pa je prešibko za trajne spremembe, ki jih onemogoča tudi svobodna volja. Zanjo je značilno zavračanje, sproti rušijo pridobljeno ravnotežje, ne sprejemajo ne sebe ne kogarkoli drugega, nikogar in ničesar.

Zemlja: V tem duhovnem svetu so zemljišča, kjer ni delujočih naravnih sistemov. Navzoča je zmerna entropija, izmerimo naravne pojave kot so: skalarni oblak, ki nastane zaradi elektromagnetnega sevanja, vodni tokovi, radioaktivnost iz naravnega ozadja, Hartmanovo in druge mreže.

Notranjost stanovanjskih hiš, ki so na duhovni lokaciji zemlja, ni v ravnotežju. Znotraj je entropija, ki je posledica geometrijske oblike objekta. Naše hiše imajo obliko simbola, resonatorja, to je kvadrata ali pravokotnika. V simbolih pa se biopolje vede drugače kot zunaj njih.

Slika 4: Struktura biopolja v neuravnoteženi sobi.

V hišah, ki so zgrajene na neuravnoteženem zemljišču, se pojavijo energijski pasovi − kačje črte. Te tečejo diagonalno od vogala do vogala hiše, kot kaže slika 4. Lahko so široke od nekaj deset centimetrov do pol metra ali več. Njihova moč pa je vsaj desetkrat večja od neuravnotežene moči zunaj kvadrata, torej zunaj hiše. Če je ležišče na taki lokaciji, to dolgoročno škodi zdravju. Če je v hiši več sob, se kače pojavijo v vsaki posebej, vendar so ožje in šibkejše od glavne, ki poteka čez diagonale objekta. Tudi vsaka kvadratna oblika, miza, postelja, ima svojo kačo po diagonalah, če prostor ni uravnotežen. V taki sobi so lahko še vsa druga sevanja, ki izhajajo iz pravkar naštetih naravnih pojavov.

V zahodnem svetu prevladujejo ljudje z duhovno lokacijo zemlja. To je duhovni svet s šibkimi močmi. Večina ljudi s takšno duhovno močjo tudi živi na zemljiščih z enako duhovno močjo. Imajo le toliko energije, da jo je ravno dovolj za preživetje.

Večina naravnih pojavov, kot so sončne nevihte, podzemni vodni tokovi, radioaktivnost iz naravnega ozadja in elektromagnetna sevanja, ljudem iz duhovne lokacije zemlja škodi, ker imajo ti pojavi večjo moč, kot jo imajo ljudje. Torej imamo ljudi, ki jim narava škodi, s tem pa se je težko sprijazniti.

V takšnih primerih so naši predniki znali pomagati. Najpogosteje so uporabili tročan. V tročanu se polje za eno duhovno stopnjo okrepi, preide iz duhovnega stanja zemlja na duhovno lokacijo oblaki.

Oblaki: Posoški staroverci so moč v tročanu poimenovali tretja moč, ker izhaja iz treh centrov moči. Po tau pa se to duhovno stanje imenuje tai ji.

Ko je polje uravnoteženo v prostoru v obliki kvadrata, ni več kačjih črt, niti Hartmanovih pasov, in ne entropije iz nobenega prej naštetih naravnih pojavov. Prav to posebnost lahko uporabimo za merjenje območja tročanov, ki imajo tretjo ali peto moč. Zunaj v naravi položimo na tla kvadratno desko in izmerimo, ali so po diagonali navzoče kačje črte. Če so, smo na duhovni lokaciji zemlja, če jih ni pomeni, da smo na območju delujočega tročana oziroma na duhovni lokaciji oblaki ali višje.

Ljudje v duhovnem stanju oblaki imajo več energije, kot jo potrebujejo za življenje. S presežkom energije ustanavljajo podjetja, izumljajo, pišejo literarna dela, netijo revolucije, vodijo vojne pohode, skrbijo za družbeni in tehnološki napredek človeške vrste. Ta pojav je opisal ruski akademik Lev Gumiljov[7] v svoji knjigi Od stare Rusije do ruskega imperija in ga je imenoval pasionarnost.

Po Gumiljovu napredek človeške vrste ni mogoč, če imajo ljudje samo toliko energije, da jo je ravno dovolj za preživetje, zato se narava po ciklih, ki trajajo približno 1500 let, odloči in zasnuje ljudi s presežkom energije. Taki ljudje se lahko pojavijo tudi pred tem, če živijo na območju, kjer stalno narašča jakost Zemljinega magnetnega polja, in nato poženejo razvoj družbe v naslednjo vijačnico.

Če oseba, ki je v duhovnem stanju oblaki, pride v kvadratni ali pravokotni prostor, ga uravnoteži s svojim telesom oziroma s svojo navzočnostjo. Od njenega telesa se takoj vzpostavijo kačje črte do vogalov v prostoru in ga osredotočijo, v prostoru se vzpostavi ravnotežje. Ko se takšna oseba giblje po prostoru ali odide v sosednji prostor, se od njenega telesa samodejno vzpostavljajo kačje črte do vogalov in tako uravnoteži vse prostore kamor pride. Oseba v duhovnem stanju oblaki lahko s svojo navzočnostjo uravnoteži celo stanovanjsko hišo. Tudi ko se giblje skozi naselje, se od njenega telesa do vogalov hiš v bližini vzpostavljajo kačje črte, in tako osredotoča informacijsko polje v vseh hišah v okolici.

Spodnji svet

Duhovno polje narave vsebuje neverjetne strukture, ki jih brez vpogleda v znanje naših prednikov ne bi nikoli spoznali. Povsod v prostoru je veliko centrov moči, nekakšnih portalov v spodnji svet. Tudi v vaši sobi jih je zanesljivo nekaj. Imajo obliko krogle in so veliki kot nogometna žoga. Zdi se, da so po prostoru razvrščeni naključno, kot luknje v siru. Lahko visijo v zraku, so na tleh ali na mizi, se ne premikajo. Njihova moč je večja od polja, ki se izoblikuje v tročanu. Ne izbrišejo jih nobeni naravni sistemi niti regulatorji biopolja. Energija spodnjega sveta je prav tako dinamična in rotira, vendar spodnji svet sam po sebi nima naboja, kot ga imajo centri moči kačjega sveta v znamenju vode, ognja in zemlje. Njegov naboj se uravnoteži z okoliškim. To pomeni, da rotira v skladu z ravnotežjem na tisti lokaciji, kjer je.

Če v takšen portal postavimo regulator biopolja, dobi regulator za nekaj razredov boljše lastnosti. Portale najdemo tudi v naravi, ponekod so malo večji, s premerom dveh metrov. V prostoru se ne povezujejo z ničemer, nimajo ne energijskih kač ne pajkovih niti, vendar te strukture niso inertne in vplivajo na kakovost prostora. V vsak tročan mora biti vgrajen portal v spodnji svet, sicer njegovo informacijsko polje ne bo časovno stabilno.

A B

Slika 5: Portal v spodnji svet; A – njegov simbol, B – načrt izdelave v fizični obliki.

Portal v spodnji svet je nesnovna duhovna struktura. Vsako nesnovno strukturo lahko prikažemo v snovni obliki. Če nam to uspe, dobimo simbol, ki ima enake lastnosti kot prvotna nesnovna struktura. Na sliki 5A je portal v spodnji svet prikazan kot dvodimenzionalni simbol.

Portal v spodnji svet lahko izdelamo tudi tako, da vodni kači povečamo hitrost pretoka energije, glej sliko 5B. Zunaj območja vodne kače postavimo ob njeno levo in desno stran skalo z močjo v znamenju ognja. V vodni kači bo začela teči energija po desni strani v smeri navzdol, po levi strani pa v nasprotni smeri. Vrtinca moči v obeh ognjenih skalah se bosta uskladila z vodno kačo, zato se bo v vodni kači lokalno povečala hitrost gibanja energije oziroma njena rotacija. Ko se poveča rotacija, naraste jakost informacije in posledično njena moč. Če povečamo moč v znamenju vode se odpre portal v spodnji svet. Njegovo polje bo imelo obliko elipse, približno takšno, kot je narisano na sliki 5B.

Ljudje na duhovni poziciji spodnjega sveta imajo veliko duhovno moč, celo večjo od moči naravnih portalov, njihova moč je približno tolikšna kot peta moč. So voditelji, družini zlahka priskrbijo ustrezne razmere za preživetje, so uspešni podjetniki, direktorji. Če vodijo stranko ali državo, če so vodilni v policiji ali vojski, so uspešni tudi tam. So brezkompromisni, vse naredijo, da dosežejo svoje cilje ne glede na človečnost. Niso niti zelo čustveni ne razmišljujoči, vendar niso zlobni. Če škodijo človeku, je to zaradi cilja, in ne zato, da bi mu povzročali gorje.

Odlično se razumejo z ljudmi, ki so na enaki duhovni poziciji kot so sami, in z ljudmi, ki so na duhovni poziciji peta moč ali višje. Zaidejo pa v težave, če zasnujejo družino z osebo iz duhovne pozicije kačji svet. Takšna oseba je šibka, zato se v polju osebe iz spodnjega sveta poruši. Nenehno boleha in si nikoli ne pribori ustreznega zdravja. Takšno stanje se lahko vleče leta in leta. Dokler sta oba zakonca zaposlena še lahko shajata skupaj, pozneje, ko se upokojita in sta stalno skupaj, pa šibkejši od njiju oslabi, zboli in umre.

Najbolj pogosto pa se takšna zakonska zveza niti ne ohrani in kaj kmalu razpade, lahko že po nekaj letih. Otroci lahko podedujejo duhovno stanje ali močnejšega ali šibkejšega starša. Če podedujejo duhovno stanje močnejšega starša se ujamejo z njim, ne ujamejo pa se s šibkejšim staršem in nasprotno. Če družina ostane skupaj, pa šibkejši otrok nenehno boleha, dokler se ne odseli iz družine. Če sta v družini dva otroka, šibkejši in močnejši, se ne razumeta.

Oseba iz spodnjega sveta ima zelo veliko moč, zato vpliva na simbole. Vsi pa živimo v simbolu, saj živimo v kvadratnih ali pravokotnih hišah. Krog, trikotnik in kvadrat so namreč simboli. Če oseba iz spodnjega sveta živi v hiši ali dela v pisarni, ki je kvadratna ali pravokotna, se od njenega telesa vzpostavijo kačje črte do vseh vogalov prostora. Ko se oseba premika po prostoru, se z njo vred premikajo tudi kače. Nastale kače imajo duhovno lokacijo podzemlje. Prav takšno polje se razvije tudi v celotni stavbi. Polje ima enako duhovno moč, kot jo ima oseba iz  duhovne lokacije spodnji svet. Takšno polje v hiši močno škodi šibkejšim ljudem, celo bolj, kot jim škodijo bazne postaje visokofrekvenčnega sevanja, zato sčasoma zbolijo. Škodi tudi ljudem iz duhovne pozicije spodnji svet, vendar ne tako močno. Sčasoma zbolijo tudi oni zaradi delovanja njihove lastne moči v simbolu štirikotne oblike.

Oseba z duhovno lokacijo spodnji svet prav tako »razglasi« šibkejše osebe, če se jih dotika, na primer zaradi zdravljenja, masaže in drugih dejavnosti, kjer je nujen dotik. Če pa taka oseba živi v naravi in se ljudi ne dotika, pa ne vpliva na šibkejše.

Ljudje iz spodnjega sveta se ne počutijo dobro na nobeni lokaciji, razen na lokaciji spodnjega sveta. V naravi pa zelo težko najdemo lokacije na duhovni poziciji spodnjega sveta, ki bi bile tako velike, kot jih zahteva človeško bivališče.

Marsikdo bi pomislil, da so ljudje iz duhovne pozicije spodnji svet slabi, vendar to ne drži. Noben človek ni slab kar sam po sebi. Mišljeno je predvsem ujemanje z drugimi. Morda bi kdo tudi pomislil, da so ljudje iz spodnjega sveta krivi, ker šibkejši okoli njih zbolevajo. Tudi to ni res, saj se tega najpogosteje niti ne zavedajo in ne škodujejo namerno.

Je pa razprava o dobrih, slabih in krivih brez pomena, ker vse te zagate lahko rešimo z močnejšim biopoljem. V prostor postavimo izdelek s poljem pete moči. Ima višje duhovno stanje od spodnjega sveta in tudi višje od kačjega in zgornjega sveta. V polju izdelka s peto močjo vsi ljudje polagoma preidejo na višjo duhovno lokacijo in tako se zapleti dokaj hitro in preprosto rešijo.

Z nihalom je težko izmeriti duhovno lokacijo spodnji svet, če tisti, ki meri, še ni nikoli bil tam. Za pravilno merjenje pa je to skoraj nujno. V spodnji svet bi moral »oditi« vsaj za nekaj minut, da dobi občutek za to duhovno lokacijo. Prehod v spodnji svet je neprijeten, vanj pa se pride skozi portale.

Kako se izoblikuje zgornji svet

Moč duhovnega polja imenovanega zgornji svet je le malo nižja od moči spodnjega sveta, vendar se širi veliko dlje v prostor. Polje zgornjega sveta se v naravi izoblikuje iz povezave dveh centrov moči. Na Krasu naravnemu sistemu z dvema središčema moči rečejo dvojnik, sistemu s tremi središči moči trojnik, v Posočju pa tročan.

Za vžig dvojnika morajo biti na voljo zahtevnejše razmere kot pri zagonu tročana. Prvi center moči mora biti v znamenju vode, osredotočen, drugi pa v znamenju ognja, vendar z razpršeno informacijo, kar pomeni, da mora vsebovati entropijo.

Oba centra moči morata imeti nekoliko večjo moč, kot jo je mogoče doseči v duhovnem območju oblakov. To pomeni, da je treba najprej postaviti tročan ali kakšen drug sistem, ki je povezan s kačami, in njegovo moč speljati v oba centra moči. Ognjeno točko pa je treba dizajnirati tako, da bo dobila razpršeno polje, kar je v kačjem svetu težko narediti, saj narava teži k ustvarjanju ravnotežja in raje polje osredotoči.

Obe točki dvojnika sta v kačjem svetu med seboj povezani. Zaradi stabilnosti sistema mora biti na vodni kači vgrajen portal v spodnji svet. V zgornjem svetu pa sta kači povezani samo navzgor, verjetno z magnetnim in gravitacijskim poljem planeta. Navpične kačje črte so naši predniki imenovali pajkove niti, verjeli so, da segajo do zvezd.

Slika 6: Razvrstitev  duhovnih polj zgornjega sveta okoli dvojnika.

Vidimo, da je v pravilno delovanje dvojnika spet vgrajena entropija, ni tako majhna kot v kačjem svetu, vgrajene jo je veliko več, saj mora biti ognjena točka povsem razpršena in mora imeti zelo veliko moč, sicer dvojnik kot celota ne dobi osredotočenega polja. Ali povedano drugače: če sistem nima dovolj entropije, ne more ustvarjati sintropije. Tako je laže razumeti, zakaj biopolje reciklira entropijo, na primer skalarni oblak, ki prihaja iz bazne postaje 5G. Polje zgornjega sveta lahko reciklira tudi entropijo, ki prihaja od sončnih neviht, torej največjo mogočo entropijo v biopolju, ki jo lahko ustvari narava.

Posoški staroverci so duhovna polja zgornjega sveta poimenovali tako, kot je prikazano na sliki 6. Največji naravni sistem dvojnika smo našli okoli hriba Žusem na Štajerskem. Premer njegovega polja je približno 20 kilometrov. Tudi v Posočju in v slovenski Istri smo našli dvojnike. V naši deželi je verjetno še veliko takih sistemov, treba jih bo še poiskati. Vsi ljudje, ki živijo na območju zgornjega sveta, so že zavarovani pred skalarnim oblakom iz baznih postaj 5G. Narava je tudi njim podelila večjo moč, tolikšno kot znaša moč posameznega duhovnega polja, v katerem živijo.

V vseh dvojnikih ne glede na to, kje so, imajo vsa duhovna polja vedno enako moč. Najmanjšo moč ima podsvet, sledi nadsvet, večjo moč ima vilež, še večjo območje zvezd. Največjo moč pa imajo vmesna polja − vmesni svet. Moči so zelo velike, saj ima že podsvet veliko višjo moč od tiste, ki se jo lahko doseže v kačjem svetu. Moči v duhovnih poljih dvojnika niso odvisne od mase posameznega centra moči. Če povečamo maso bodo moči ostale enake, povečali pa se bodo le premeri posameznih polj.

Če kjerkoli na območju zgornjega sveta zgradimo hišo s kvadratnim tlorisom, ki je simbol že zaradi oblike tlorisa, se bosta samodejno polarizirala dva nasprotna hišna vogala, eden bo postal razpršen, ognjen, drugi pa osredotočen, v znamenju vode. V hiši pa bomo dobili duhovno moč − vmesni svet. Prav zato, ker imajo dvojniki tako obsežno polje, so jih naši predniki gradili. Vse hiše na njegovem območju pa pridobijo največjo moč dvojnikovega polja.

Ljudje iz duhovne lokacije zgornji svet radi premišljujejo o življenju in njegovem smislu. Radi pomagajo drugim, so raziskovalci, umetniki, družbeni delavci, ljudje z občutkom za človeka, manj pa za njegove gmotne potrebe in njegov standard. Po navadi so veliki strokovnjaki na svojem področju, vendar s slabim občutkom za zaslužek.

Dobro se razumejo z ljudmi iz drugih duhovnih pozicij, vendar ne s tistimi iz duhovnega sveta spodnji svet. Ta dva svetova sta si diametralno nasprotna, vendar sta oba nujna za razvoj človeške vrste. Duhovna lokacija peta moč pa združi lastnosti obeh, je skupni imenovalec obeh duhovnih stanj.

Pet elementov – peta moč

Duhovno stanje, ki ga tao označuje kot pet elementov, ustreza duhovnemu stanju, ki so ga posoški staroverci imenovali peta moč. To je stopnja duhovnega razvoja, ki je primerna za ljudi vseh duhovnih stanj, zato je univerzalna. Naši predniki so znali narediti duhovna polja pete moči že pred tisočletji in ti naravni sistemi še zmeraj delujejo.

Za nastanek pete moči v naravi so potrebne še strožje zahteve kot za nastanek zgornjega sveta. Peta moč je močnejša od spodnjega sveta in tudi od zgornjega sveta, zato se jo lahko izoblikuje le na območju sistema, ki deluje v kačjem svetu, to je tretja moč (tri moči), in v polju zgornjega sveta, ko sta dodani še dve moči (3 + 2 = 5). Peto moč se lahko oblikuje samo na lokaciji, kjer sta hkrati navzoča dva duhovna svetova, kačji in zgornji svet.

Predniki so peti moči poiskali ime prav v načinu, kako je sestavljena. V besede, s katerimi so opisovali nesnovni duhovni svet, so zakodirali vsebino. Tudi v jezikovnem smislu in ne samo v vsebinskem se kaže izjemno bogastvo naše kulturne dediščine. Pri tem je treba vedeti, da so predniki poznali samo tretjo in peto moč. Raziskovalci kulturne dediščine niso nikjer zasledili, da bi predniki omenjali četrto ali šesto moč, torej imeni tretja in peta moč nista bili plod domišljije, temveč sta bili določeni vsebinsko.

Kako narediti peto moč: Doslej smo videli, da se biopolje močno okrepi, če vnesemo v sistem pravšnjo mero entropije. Po tej logiki bi dobili močnejše polje, če bi entropijo še povečali, vendar bi bilo to treba narediti v polju zgornjega sveta, saj ima prav ta največjo vgrajeno entropijo. Na srečo nam ni treba razmišljati, kako naj se tega lotimo, saj je rešitev zapisal že Pavel Medvešček. Pozabi je iztrgal natančno navodilo, kako narediti peto moč.

V besedilu o Belinovem tronu v knjigi Iz nevidne strani neba, na strani 106, lahko preberemo: »Takrat je bila navada, da so ljudje v zemljo ob tron v zahvalo zapičili jesenove truje različnih velikosti. Truj pa naj bi pri zdravljenju uporabljal tudi Belin, saj ima peto moč.« 

To pomeni, da peto moč lahko dosežemo s trujem. Posoški staroverci so rekli truj trem skalam, ki so postavljene v ravno vrsto. Srednje ima potencial v znamenju zemlje, ostali dve pa v znamenju vode. Okoli truja se pojavi polje pete moči. Polje je osredotočeno in ima obliko elipse.

Peta moč je primerna duhovna moč za vse naravne in umetne sisteme, ki generirajo informacijsko polje. Biopolje, v katerem živijo ljudje, mora ustrezati ljudem vseh duhovnih stanj, predvsem pa ne sme nikomur škodovati. To pa je mogoče zagotoviti samo s peto močjo.

Ljudje v duhovni lokaciji pete moči združujejo lastnosti vseh duhovnih svetov, iz katerih je zgrajena peta moč.

Človek lahko na duhovni poti napreduje, lahko se ne premika nikamor ali pa celo nazaduje. V duhovno stanje pete moči lahko napredujejo osebe iz vseh duhovnih svetov z nižjo močjo, vendar vsak po svoji poti. Iz duhovne lokacije spodnji svet se napreduje v peto moč direktno. Iz duhovne lokacije kačji svet se napreduje najprej v zgornji svet in potem v peto moč. Iz duhovne lokacije zgornji svet pa direktno v peto moč.

Peta moč ni končna razvojna stopnja duhovnega razvoja, vendar so ljudje s peto močjo kompatibilni z vsemi drugimi. Prilagojeni so vsem naravnim pojavom in skladni z naravo. V veliki meri so odporni tudi proti bakterijam in virusom, ki so v vsakem primeru le del našega okolja.

Posoški staroverci so gradili naravne sisteme s peto močjo. Njihova polja so bila tako velika, da so lahko v njih živeli. Polje je preželo tudi njihovo duhovno telo in tako se je celotna skupnost povzpela na duhovno lokacijo pete moči.

Ko ljudje spreminjamo okolico, ji dodajamo elektromagnetna sevanja in s tem ogrožamo svoj obstoj, se narava takoj odzove, nekaterim ljudem spontano poveča duhovno moč. Skoraj vsem novorojenčkom narava v zdajšnjem času podeljuje peto moč in jih tako pripravi za življenje v spremenjenem okolju. Taki otroci, ki imajo že od rojstva visoko duhovno moč, so potem drugačni, svet vidijo drugače, in ko odrastejo ga bodo preoblikovali po svojih zamislih. Če jim bo uspelo, bo njihov svet boljši od današnjega.

UPORABA NIHALA

Nihalo, slika 7, je pripomoček za merjenje duhovnih lastnosti informacijskega polja. Izdelano je iz kovinskega dela in vrvice. Kovinski del se lahko nadomesti z mineralom ali kamnino, lahko pa je tudi iz lesa. Mora pa biti iz materiala z osredotočeno informacijo. Nihalo, ki ni iz osredotočenega materiala, odvzame energijo tistemu, ki meri.

Nihalo mora biti primerno težko. Če je prelahko, se prehitro odzove in je težko meriti, če je pretežko, pa se morda sploh ne bo odzvalo. Optimalno je, če je težko približno 23 gramov. Najboljša oblika je tista, ki posnema obliko naravnega pojava, na primer padajoče kapljice. Lahko je narejeno tudi kot tridimenzionalni simbol, takšna nihala so uporabljali v Starem Egiptu.

Slika 7: Nihalo ima optimalno težo. Zaradi lažje uporabe sta na vrvici vozel in obroč.

Pri delu z nihalom mora biti vrvica skrita v dlani. Uporabljati je treba samo črne bombažne vrvice, debele 1 milimeter. Celotna dolžina vrvice je 24 centimetrov. Če bi v nihalo vgradili sintetično vrvico svetlejše barve, bi sicer delovalo, vendar slabše. Dolžina vrvice do prijemališča mora biti optimalna. Nihalo samo »sporoči« svojo optimalno dolžino. Začnemo s kratko razdaljo na vrvici in jo med dvema prstoma počasi podaljšujemo. Pri optimalni dolžini bo nihalo odgovorilo z »da«. O tem malo pozneje. Če je nihalo težko 23 gramov, je optimalna dolžina njegove vrvice približno pri 100 milimetrih, merjeno od vijaka za fiksiranje vrvice. Najbolje je narediti vozel na optimalni dolžini, da vsakič ko jo primete pri vozlu, že imate pravo dolžino in je ni treba stalno iskati. Obroč na koncu vrvice ne vpliva na delovanje nihala. Ko nihalo uporabljate, obroč nataknete na mezinec, kar je zelo pripravno, saj vam tako ne more pasti iz rok.

Če se vrvica raztrga ali zavozla, jo lahko zamenjate tako, da odvijete vijak za fiksiranje vrvice. Na novi vrvici pa naredite vozle in vrvico znova pretaknete skozi luknjico v vijaku.

Ko delate z nihalom, ne smete prekrižati rok ali nog. Obe stopali morata biti na tleh. Nihalo s palcem in kazalcem držite na vozlu vrvice, zapestje je obrnjeno navzdol, drugi prsti pa so skrčeni. Roka mora biti v zraku, komolec ne sme biti oprt na mizo. Vrvico držite narahlo, mišice na roki ne smejo biti napete, morate biti sproščeni.

ZAČETNE VAJE ZA DELO Z NIHALOM

Na papir narišite črto dolgo približno 5 centimetrov in konico nihala usmerite na sredino črte. Nihalo držite pri miru in nato mu v mislih ukažite, naj začne nihati natančno po črti. Ne obupajte, če vam to ne bo takoj uspelo. Pri tem pazite, da nihala ne boste nehote zanihali. Nihala ne smete zanihati z roko, da bi začelo nihati. Roko držite pri miru in nihalu samo v mislih ukažite, naj zaniha. Ko bo nihalo zanihalo, se bo to zgodilo zato, ker je zanihala vaša roka, vendar je pomembno, da je niste sami namenoma premaknili, ampak je začelo nihalo nihati, ker ste mu to ukazali miselno. Če vam ta vaja uspe, potem vam bo uspelo obvladati vso umetnost radiestezije, če boste le hoteli.

Sledi naslednja vaja: Ko vam nihalo niha po črti, ki ste jo narisali na papir, mu v mislih ukažite, naj se ustavi, vendar pazite, ne smete ga ustaviti z roko, ukažite mu samo z mislimi in nihalo bo nehalo nihati, čez čas bo obstalo.

Vsak se kaj kmalu nauči razlikovati, kaj naredi roka, ko ji ukažemo, naj se premakne, in kaj naredi, ko miselno ukažemo nihalu naj zaniha. Obe vaji pokažeta, da se nihalo odziva na naše notranje impulze. Na sliki 2 so prikazana naša duhovna telesa, ki hranijo množico informacij, čeprav se tega ne zavedamo. Duhovna telesa so naša čutila za duhovni svet. Z njimi ga zaznavamo tako, kot z očmi zaznavamo fizični svet. Prek vida prihaja v našo zavest veliko informacij. Duhovna telesa pa jih hranijo v podzavesti. Nihalo se odziva na informacije, ki so shranjene v naših duhovnih telesih, vendar to ne poteka tako preprosto. Moramo se najprej naučiti ustrezne komunikacije in jo vzpostaviti. Najbolj učinkovito pa komuniciramo z naravnim jezikom. Naravni jezik »govori« prek misli in simbolov, tudi glasba je naravni jezik.

Pri naslednji vaji se bo treba z nihalom dogovoriti za način sporazumevanja. Ko prakticiramo radiestezijo, lahko delamo z matricami ali z zastavljanjem vprašanj. Najbolje je delati z matricami, ker so narejene tako, da meritev pokaže kvantiteto, pokaže, do kolikšne mere je neka lastnost zastopana v informacijskem polju.

Pri zastavljanju vprašanj se nihalu postavi vprašanje, ki ga je treba oblikovati tako, da sta možna samo dva odgovora: »da« ali »ne«. Na primer: »Ali je to polje zame škodljivo?« Nihalo se lahko nato zavrti v desno ali v levo.

V svoj spomin vgradimo informacijo, da vrtenje v desno pomeni »da«, vrtenje v levo pa »ne«. Tudi to je način, kako dobiti odgovore z nihalom, vendar vam svetujem, da se tega načina raje ogibate. Pri meritvah z nihalom mora biti uravnoteženih veliko stvari, misli ne smejo biti obremenjene z izidom, človek, ki meri mora biti psihično umirjen, ne sme biti fizično utrujen, pomembno je tudi mesto, kjer se meri. Če se meri na zelo močni točki v znamenju vode, se na tej točki nihalo samodejno vrti v desno. Na močni točki v znamenju ognja pa se samodejno vrti v levo, vendar je mogoče vse to eliminirati s pomočjo misli in se osredotočiti le na vprašanje. To ni tako preprosto narediti, zato lahko nihalo razumemo napačno. Pri odgovoru »da« ali »ne« je statistična verjetnost za napako veliko večja kot pri delu z matricami.

Če se omejimo samo na vprašanje: »Ali mi to polje škodi?«, je najbolje, da tudi vemo, kakšno bi moralo biti informacijsko polje, da bi škodilo, kajti na to vprašanje ni mogoče dati splošnega odgovora, ki bi veljal za vse ljudi. Osebi z večjo duhovno močjo narava ne škodi ali ji škodi manj. Pa vendarle, če ima informacijsko polje preveliko jakost informacije lahko škodi, škodi tudi, če ima prenizko barvitost, če ima preveliko moč, če ima razpršeno informacijo, če informacija ni časovno stabilna, in če je količina informacije previsoka.

V tem primeru smo našteli šest lastnosti informacijskega polja, ki lahko škodijo, kadar niso pravilno uravnotežene. Pomeni, da je treba narediti šest meritev, na šestih različnih matricah. Tukaj pa je verjetnost napake veliko manjša, še zlasti, ker ima vsaka matrica lestvico za prikaz vrednosti v določenem razponu. Nobena matrica ni narejena tako, da ponudi le odgovor »da« ali »ne«.

KAKO SO MATRICE IZDELANE

Pomen in izdelavo matrice bomo najlaže razumeli kar na zgledu. Izmerimo osredotočenost informacije.

Poglejmo najprej, kako merimo dolžino z metrom. Merjenje si lahko predstavljamo in tudi fizično opazujemo. Dolžino lahko izmerimo, ker ima palica, s katero merimo, svojo dolžino. Merimo pa z roko, torej s fizičnim telesom.

Vse radiestezijske meritve pa merimo z duhovnim telesom, zato mora duhovno telo vsebovati to, kar merimo. Vendar to še ni dovolj, duhovno lastnost, ki jo merimo, moramo tudi razumeti. Včasih tudi to ni dovolj, na neki način bi morali še občutiti merjeno duhovno vsebino, da si jo naša zavest zapomni. Poglavitno orodje pri merjenju ni nihalo, ampak človek.

Osredotočenost informacije je duhovna vsebina informacijskega polja oziroma biopolja. Da bi izdelali matrico za merjenje, moramo to duhovno vsebino najprej izraziti v fizični obliki. To pa se naredi s simbolom. Kot smo že omenili, simbol lahko izdelamo za vsako nesnovno lastnost informacijskega polja. Če je simbol izdelan prav, potem njegova grafična oblika predstavlja bistvo ali vsebino te duhovne lastnosti in to hkrati tudi je.

Izdelali smo matrico za merjenje osredotočenosti informacije. Prikazana je na sliki 3. Matrica je upodobitev duhovne vsebine, ki smo jo potegnili iz podzavesti in jo opremili tako, da je primerna za merjenje z radiestezijsko metodo. Na sliki 8 je narisan krožni izsek pod kotom 90° z lestvico od nič do sto odstotkov. Namenjen je odčitavanju. Bistveni del matrice pa so simboli. Na desni strani je narisan krog s piko v sredini, ponazarja osredotočenost. Na levi strani matrice je krog razdeljen na pet različnih delov, ki ponazarja nered, popolno entropijo, razpršenost. V sredini je še krog razdeljen na štiri enake dele z dvema črtama in ponazarja nekaj vmes, informacijo z vmesno entropijo.

Slika 8: Osredotočenost informacije. Meri se iz spodnjega oglišča. Za usklajeno merjenje mora biti dolžina tetive na loku 100 mm.

Kako poteka merjenje? Najprej je treba prebrati ali se kako drugače pozanimati, kaj pomeni osredotočenost informacije v biopolju. Potem moramo vedeti, kateri duhovni lastnosti želimo izmeriti osredotočenost. Konico nihala usmerimo v spodnji del, v središče krožnega loka, ki je označeno s piko. Opazujemo simbole in nihalu naročimo, naj izmeri osredotočenost informacije ter opazujemo, kam bo zanihalo.

Postopek merjenja je enak pri vseh matricah, zato ga pozneje ne bom več ponavljal. Že v uvodu v to poglavje sem opozoril, da lahko naše misli preusmerijo nihalo kamor hočemo. To naši metodi merjenja ne daje prav velike verodostojnosti. Vedeti moramo, da merimo s svojim duhovnim telesom, naše misli pa tudi prihajajo od tam, zato so misli zelo pomembne. Misli lahko motijo izide meritev, zato se jih moramo naučiti nadzorovati. Nenazadnje nam misli zmeraj ostanejo, pa čeprav bi nam kdo vzel vso svobodo.

Najbolj idealno bi bilo, če bi lahko med postopkom radiestezijskega merjenja iz glave izbrisali vse svoje misli, tako rekoč izpraznili glavo, potem misli ne bi mogle več vplivati na izide meritev. Morda je na svetu res nekaj ljudi, ki to zmorejo, mi pa bomo raje poskusili drugače. Glavo bomo raje napolnili z močnim pričakovanjem.

Svetujem, da ob merjenju mislimo takole: »Merim osredotočenost informacije. Merim, ker ne poznam izida. Ne morem vedeti, kam bo nihalo zanihalo, vendar v vsakem primeru pričakujem izid.«

Morda je to videti prezahtevna miselna telovadba, pa ni tako hudo. Z vajo se kaj kmalu naučimo nadzorovati svoje misli, in kaj kmalu vemo, kakšne želje se prikradejo vanje. Dokaj hitro se naučimo razlikovati, kaj je močna želja in kaj resničnost.

Poglejmo, kaj bi se zgodilo, če bi imeli zelo močno željo, da je na merjeni lokaciji informacija osredotočena, čeprav dejansko ni tako. Posledica bi bila, da bi stranki tudi svetovali, naj živi tam. Vendar to ni tako preprosto. Informacijske lastnosti krajine niso relativne, se ne spreminjajo samo zaradi misli nekega človeka. Če pa se spreminjajo, potem informacija ni časovno stabilna. Stranki bi torej naredili veliko škodo, če bi ji svetovali, naj živi na neprimerni lokaciji. Če pa bi na temelju napačne odločitve oblikovali naravni sistem, ta ne bi bil učinkovit. Osnovni namen radiestezijskih meritev je človeku pomagati in zastaviti dober naravni sistem. Ko vse to upoštevamo, se hitro naučimo, da močna želja po drugačnem izidu meritve nima nobenega smisla.

Kljub temu pa misli niso nekaj nepomembnega. So najmočnejša gonilna sila našega razvoja.  V vesolje smo se podali zaradi misli, ki so se pojavile kot zamisli številnih inženirjev, ki so potem izdelali raketo. Prav tako bomo potovali po vesolju samo zaradi misli, ki se bodo spremenile v željo, ki se bo materializirala. Vse to pa deluje po vnaprej določenem algoritmu: misel-želja-projekt-izdelava. Zaenkrat gre tako, zaporedja se ne da preskakovati. Za nas je pomembno, da misli prihajajo iz duhovnega sveta. Torej tisto, kar je prišlo od tam, je oblikovalo vse to, s čimer se ponaša naša kultura. Potem pa nekateri pravijo, da duhovnega sveta ni, in da ga bodo priznali šele takrat, ko ga bomo lahko merili s fizikalnimi pripomočki!

Naj se še enkrat vrnemo k merjenju osredotočenosti informacije. Na matrici, slika 8, lahko izmerimo tudi razpršenost informacije, na levi strani lestvice, pod simbolom s petimi polji. Torej skrajno desno je popolnoma osredotočena informacija, na skrajni levi pa popolnoma razpršena. Zadeva deluje, nihalo vsem osebam, ki se naučijo meriti, pokaže približno enako vrednost.

Pri razlagi, kako deluje tročan, je bilo omenjeno, da je uravnotežen šele takrat, ko vsebuje določeno mero entropije. Matrica ni uglašena na stanje brez entropije, ampak na stanje z optimalno entropijo. Ko nihalo pokaže popolno osredotočenost polja, pomeni, da je v polju že navzoča prava mera entropije, ali kot bi rekli s primerjavo, da je juha že soljena in ima ravno pravi okus.

Za usklajeno merjenje morajo biti vse matrice enako velike, zato je ob vsaki sliki napisana še prava velikost. Če uporabljamo pomanjšane, bo prav tako mogoče meriti, vendar bodo izmerjene vrednosti drugačne in potem ni mogoča primerjava. To je tako kot pri merjenju dolžine z metri, vsi metri morajo biti enako dolgi.

Razložili bomo le radiestezijsko merjenje informacijskega polja in duhovnih stanj, ki jih potrebujemo pri razumevanju in projektiranju naravnih sistemov, zato je najbolje, da izdelamo tročan in se naučimo meriti njegove duhovne lastnosti.

POSTAVITEV TROČANA

Tročan lahko naredimo iz materialov, ki jih dobimo povsod, postavimo ga na mizi, izmerimo njegove lastnosti, mu odvzemamo posamezne sestavne dele in se tako sproti učimo, kaj se zgodi.

Za točko v znamenju vode uporabimo plitvo skodelico s premerom 15 centimetrov in jo napolnimo z vodo. Postavimo jo na vzhod. Za točko v znamenju ognja uporabimo svečo, postavimo jo na podstavek (na primer, narobe obrnjen kozarec) in jo prižgemo. Postavimo jo na jug. Za točko v znamenju zemlje pa uporabimo kamen, velik kot človeška pest, ki ne sme biti niti ploščat niti ozek in visok. Za vajo je primeren vsak kamen, je pa bolje, če je sestavljen iz različnih kamnin. Kamen mora biti tolikšen, da bi lahko sedel na dno skodelice. Mi smo izbrali apnenčasti prodnik z žilami iz kalcita. Staroverci so takšnemu kamnu rekli »žilnik«. Postavimo ga na sever, kot kaže slika 9.

Slika 9: Struktura tročana, ki smo ga postavili na mizi.

Vse tri potenciale moči postavimo na oglišča namišljenega enakostraničnega trikotnika z dolžino stranice 35 centimetrov. Če naredimo tako, se potenciali moči samodejno povežejo. Med njimi se vzpostavijo kačje črte, ki so označene s potenciali voda, ogenj in zemlja. Takoj ko se vzpostavijo kačje črte, tročan začne delovati in lahko začnemo meriti lastnosti njegovega informacijskega polja.

MERJENJE POTENCIALOV V POSAMEZNIH TOČKAH

Slika 10: Katera moč prevladuje? Meri se iz spodnjega stičišča. Za usklajeno merjenje mora biti polmer krožnega izseka 60 mm.

Pri sestavljanju tročana sem že omenil njegove potenciale, zdaj pa jih lahko izmerimo še na matrici, slika 10. Roko postavimo nad skodelico z vodo, in nihalo, ki ga držimo nad matrico, vprašamo: »Katera moč prevladuje?«. Zanihalo bo v sredino polja, označenega z »voda«. To ponovimo še za kamen in svečo. Ta meritev niti nima smisla, ker tročan razdeli svoje potenciale samodejno, tako kot je prav. Z izbiro geometrijske oblike posameznega elementa že določimo tudi potenciale. Kamen, ki smo ga uporabili, je že sam po sebi v znamenju zemlje, sveča na podstavku je v znamenju ognja, voda v plitvi skodelici pa v znamenju vode. Že na prvi pogled je razvidno, katere potenciale bodo oblikovali posamezni elementi.

Potenciale lahko izmerimo tudi samo z nihalom, brez matrice. Konico nihala postavimo nad skodelico z vodo, se umirimo in počakamo. Čez čas se bo začelo vrteti v desno, desnosučni vrtinec pa naznanja, da gre za znamenje vode. Nad svečo se bo nihalo vrtelo samo v levo – znamenje ognja. Nad kamnom pa se bo vrtelo nekaj časa v desno nato v levo. V našem primeru je dolžina periode približno devet sekund.

OSREDOTOČENOST MOČI NA VITALNIH TOČKAH TROČANA IN V TROČANU

Merjenje osredotočenosti informacije sem opisal v prejšnjem poglavju. Meri se jo na matrici, slika 8. V našem primeru pa bomo merili osredotočenost moči na vsaki točki tročana. Roko postavimo nad vsakega od potencialov, in na matrici slika 8 izmerimo osredotočenost moči v dvodimenzionalni ravnini.

Osredotočenost moči v dvodimenzionalni ravni pomeni, da tročan do določene mere odstrani entropijo v prostoru v obliki kvadra ali kocke, in sicer v dimenziji 2D. To smo prikazali na sliki 4. Če tročan odstrani vse kačje črte v ravnini A-B-C in D in v vseh drugih ravninah vzporednih s to ravnino, pomeni, da je tročan prostor osredotočil (dvodimenzionalno), in to označimo s kratico »2D«.

Z matrico, slika 8, lahko merimo osredotočenost informacije na splošno v raznih drugih primerih, in osredotočenost informacije v dimenziji 2D, kadar merimo v naših bivalnih prostorih.

Zelo pomembno je merjenje osredotočenosti moči 2D na vsaki točki tročana. Če katera od točk ni osredotočena, je nekaj narobe. To si zapišemo in ugotavljamo naprej. Tročan namreč osredotoči vse potenciale moči, tudi v primeru, če kateri od potencialov pred vgradnjo v tročan ni bil osredotočen. Tročan samodejno popravlja manjše napake v sistemu. Če pa katera od točk ni osredotočena, pomeni, da je v sistemu velika napaka. Tako velika napaka pa že poruši informacijsko polje tročana in to polje izmerimo kot razpršeno. Pomeni, da ima preveč entropije, ni več v ravnotežju.

Ko izmerimo vitalne točke in informacijsko polje našega tročana ter se izkaže, da je vse osredotočeno, to še ne pomeni, da smo naredili vse prav. Da bi ugotovili, ali je res tako, pred vgradnjo v tročan izmerimo še osredotočenost vsakega od potencialov moči samostojno. Vsak od potencialov moči mora biti osredotočen, in vsak mora že pred vgradnjo v tročan imeti enak potencial, kot bi ga imel, če bi bil vgrajen v tročan.

Če tročan naredimo tako, potem se ravnamo po algoritmu narave in od takega tročana lahko pričakujemo največjo moč. Če pa vsi elementi niso idealni, jih uravnoteži tročan, vendar bo pri tem porabil nekaj svoje moči.

MERJENJE VELIKOSTI INFORMACIJSKEGA POLJA

Okrog tročana se širi informacijsko polje, ki mu rečemo tudi biopolje. Če to polje merimo na zemljišču, bo imelo krožno obliko, bo večdimenzionalno, imelo bo obliko peščene ure, ki bo locirana tako, da bo njen ožji del v ravnini zemljišča.

Izmerili bomo premer informacijskega polja v ravnini zemljišča. Za merjenje ne potrebujemo matrice. Roko postavimo v tročan in vprašamo nihalo, ali je roka v informacijskem polju. Tročan je postavljen prav, zato je logično, da je informacijsko polje na sredini. Nihalo se bo začelo vrteti v desno, kar pomeni »da«. Torej, roka je v informacijskem polju tročana. Potem roko za nekaj centimetrov odmaknemo od središča in nihalo zopet vprašamo, ali je tudi tukaj biopolje tročana. In ko bomo tako roko počasi odmikali od tročana, se bo nihalo neprenehoma vrtelo v desno, kar pomeni »da«. Na neki razdalji od tročana pa nihalo ne bo več nihalo v desno, zanihalo bo v levo, to bo pomenilo »ne«. Na tej oddaljenosti se biopolje tročana torej konča. Za tročan iz slike 9 pokaže, da ima njegovo polje premer pet metrov.

Na enak način lahko izmerimo velikost biopolja za vsako stvar. Kadar ima sistem zelo veliko biopolje, več kilometrov, ne bomo pešačili. Velikost takšnega biopolja lahko izmerimo kar med vožnjo z avtom. Tam, kjer se biopolje konča, je zmeraj ostra ločnica, lahko ga izmerimo do metra natančno. Sčasoma se velikost biopolja sicer nekoliko spremeni, vendar v trenutku, ko polje merimo, zaznamo ostro ločnico.

Biopolje tročana ima tretjo moč, v naravi jo lahko izmerimo tudi tedaj, če ne poznamo lokacij njegovih vitalnih točk. Pri merjenju izkoristimo naravno lastnost tretje moči, da v simbolu kvadratne oblike »izbriše« kačje črte, ki tečejo po diagonali kvadrata. V ta namen potrebujemo kvadratno ali pravokotno desko in jo položimo na tla. Začnemo meriti kačjo črto, ki povezuje diagonali. Pri merjenju si predstavljamo, da gre kačja črta po diagonali in skušamo izmeriti, koliko je široka. Tako poteka postopek merjenja. Kačjo črto skušamo ugotoviti z nihalom z vprašanjem: »Ali je tukaj kačja črta?«, in s prstom počasi potegnemo čez diagonalo. Če po diagonali ni kačje črte, se bo nihalo ves čas vrtelo v levo. Če pa kačja črta je, pomeni, da smo na zemljišču z entropijo. Po razdelitvi, ki je opisana na sliki 1, pa je to kačji svet-zemlja.

Z opisano metodo najlaže lociramo delujoče tročane v pokrajini. Potrebujemo zemljevid in na njem označimo izhodiščno točko, ta je tam, kjer smo izmerili, da ni kačjih črt po diagonali kvadrata. Potem se z avtomobilom zapeljemo od izhodiščne točke v vse smeri neba in merimo, do kje sega polje tretje moči. Ko pridemo iz polja, se po vogalih kvadrata pojavijo kačje črte. Ko je ta meritev končana, na zemljevidu že lahko narišemo površino polja tretje moči. Naprej ni več težko, saj so vitalne točke tročana približno v središču tega polja. Treba je oceniti, kje bi lahko bile te točke, saj zdaj že vemo, kje narava izbere ognjeno, kje vodno in kje zemeljsko moč. Če je na območju navzoča še cerkev, potem skoraj ne moremo zgrešiti. Odpravimo se do cerkve in merimo kačje črte okoli nje. Še prej pa se moramo naučiti meriti kačje črte, zato naj se vrnemo k našemu tročanu, ki smo ga postavili na mizi.

MERJENJE KAČJIH ČRT

 Vitalne točke tročana povezujejo pasovi energije. Zamislimo si takšen pas, kako teče med vodno in ognjeno točko. Postavimo prst nekoliko proč od točke, kjer pričakujemo povezavo, in vprašajmo: »Ali je tukaj kačja črta?«. Nihalo se bo vrtelo v levo, odgovor bo torej »ne«. Prst pomikamo proti najkrajši razdalji med obema točkama. Na ustrezni poziciji se bo nihalo zavrtelo v desno. Tam se začne kačja črta, ki ima tudi širino. Njena širina je do točke, kjer nihalo spremeni smer vrtenja in se znova vrti v levo − »ne«. To ponovimo še v bližini vodne točke in blizu ognjene. Dobimo linijo kačje črte, lahko jo označimo tako, da jo narišemo na podlago.

Na enak način izmerimo še potek kačje črte med vodno in zemeljsko točko ter med ognjeno in zemeljsko. Vsaka kača je v drugačnem znamenju, kar je prikazano na sliki 9. Potencial vsake kačje črte izmerimo na matrici, slika 10.

Kačje črte lahko iščemo tudi na zemljišču. Več o tem je napisano v poglavju o Belinovem tronu. Tam sem omenil, da mora imeti tročan tudi portal v spodnji svet, ki je vgrajen na kačji črti v znamenju vode. To je tista črta, ki teče od vodne do ognjene točke. Zakaj je tak portal potreben, bomo najbolje ugotovili na modelu. ki je prikazan na sliki 9. Ko določimo lokacijo vodne kače lahko vgradimo portal v spodnji svet. Na vsako stran zunaj kače postavimo kamen v znamenju ognja. Tak kamen mora biti ozek in visok.

NALOGA PORTALA V SPODNJI SVET

Tročan, ki smo ga postavili na mizi, ima zdaj vse elemente, ki jih mora imeti takšen naravni sistem. Ko še ni imel portala v spodnji svet, je bil premer polja tročana pet metrov. Portal ga je okrepil in premer polja je zdaj sedem metrov. Na sliki 11 je prikazana matrica, s katero lahko merimo moči v območju kačji svet-oblaki.

Slika 11: Matrica moči, kačji svet-oblaki. Meri se iz spodnjega oglišča. Za usklajeno merjenje mora biti dolžina simbola 100 mm.

Konico nihala postavimo na točko v spodnjem oglišču in se postavimo v informacijsko polje tročana. Sledi vprašanje: »Kolikšna je moč tega polja?«. Nihalo zaniha v smer, ki ustreza vrednosti 8. Naj znova poudarim, informacijskemu polju nismo določili nobenih fizikalnih enot. Matrica je narejena tako, da se pri večjih močeh polja nihalo nagiba proti desni. Če je polje močnejše od moči, ki se pojavi v kačjem svetu-oblaki, zaniha na območje zunaj lestvice in potem potrebujemo naslednjo matrico.

Slika 12: Časovna stabilnost informacije. Pokaže na razplet dogodkov. Meri se iz spodnjega oglišča. Za usklajeno merjenje mora biti dolžina tetive na loku 52 mm.

V polju tročana, modelu na mizi, bomo izmerili še časovno stabilnost informacije. Za to meritev bomo uporabili matrico, ki je prikazana na sliki 12. V poglavju Teoretični pogled na informacije v biopolju se lahko seznanimo, kaj je časovna stabilnost informacije. Konico nihala postavimo v spodnje oglišče in vprašamo: »Kolikšna je časovna stabilnost tega polja?« Nihanje nihala mora pokazati na vrednost, ki je označena z »osredotočeno«. V našem primeru zaniha v desno, nekoliko čez oznako »osredotočeno«. Če bi nihalo pokazalo proti levi, ki je označena z »razpršeno«, sistem ne bi bil časovno stabilen.

Praksa pri merjenju pokaže na logične izide. Lahko poskusite meriti še druge stvari, na primer svoje odločitve. Če bo nihalo pokazalo na »osredotočeno«, pomeni, da je vaša odločitev dobra, če ne, jo je treba spremeniti ali delno ali v celoti. To vzemite kot igro, morda kot pomoč, ne pa kot nekaj, kar naj bi usmerjalo vaše življenje.

Nato naredimo naslednji poskus. Iz tročana, modela na mizi, odstranimo portal v spodnji svet in merimo spremembe. Premer informacijskega polja tročana se bo zmanjšal na pet metrov. Meritev časovne stabilnosti pa bo pokazala na sredino lestvice, na oznako vrednosti 50 %. To pomeni, da sistem ni več časovno stabilen. Na matrici, slika 11, izmerimo še moč v informacijskem polju. Nihalo bo pokazalo na oznako »1«. Tudi širina kačjih črt se je zmanjšala približno za eno tretjino. Ta poskus zelo jasno pokaže, zakaj mora biti v tročan vgrajen portal v spodnji svet. Če tega portala nima, tročan ni uporaben. Najbolje da obnovimo portal v tročanu na mizi.

UČINEK KRESA NA OGNJENI TOČKI TROČANA

Posamezne moči narave si bomo težko predstavljali, če bomo le opazovali okolico. V poglavju Teoretični pogled na informacije v biopolju ste lahko prebrali, da je moč posameznega potenciala odvisna od višine in velikosti hriba ter od količine vode v reki ali jezeru. To si je lažje predstavljati, ker vse to lahko neposredno vidimo z očmi, zato si tudi pomagamo z izrazom »volumensko razmerje moči«, čeprav izraz ni najbolj ustrezen.

Če volumen napolnimo z nečim dobimo maso, volumen dobi gostoto. Kako gostota informacije vpliva na delovanja tročana pa lahko preizkusimo na našem modelu tako, da iz skodelice izlijemo vodo. Tročan takoj dobi razpršeno polje, čeprav je element s potencialom v znamenju vode še zmeraj tam, vendar je izgubil gostoto.

Ravnotežje v tročanu se vzpostavi samo pri razmerju moči med vitalnimi točkami v kačjem svetu, ne glede na to, ali moč zagotovi velikost hriba in vodnatost reke ali jo ustvarimo umetno.

Umetna metoda za krepitev naravnega sistema je bilo tudi kurjenje ognja na zemeljski ali ognjeni točki tročana. Njeno učinkovitost bomo preizkusili na modelu tročana, ki smo si ga postavili na mizi. Najprej pa bomo izmerili razmerja moči v tročanu. To naredimo na matrici, slika 13.

Slika 13: Univerzalna matrica. Meri se iz središča večje spirale. Za usklajeno merjenje mora biti premer črtkanega kroga 100 mm.

Na matrici, slika 13, lahko merimo vse vrednosti, ki so lahko izražene v odstotkih ali v razmerjih. V tročanu, ki smo ga postavili na mizi, slika 9, bomo izmerili razmerja moči med potencialoma v znamenju ognja in vode. Matrica ima lestvico, ki jo lahko uporabimo na različne načine. V tem primeru si bomo predstavljali, da je vrednost ena na delu lestvice, kjer piše 100, vrednost dva pa na delu skale, kjer piše 200.

Konico nihala postavimo v središče večje spirale. Zamislimo si, da merimo volumensko razmerje moči v tročanu na mizi za potencial v znamenju ognja. Seveda moramo razumeti, kaj pomeni volumensko razmerje moči. S tem se lahko seznanite prav v tem poglavju. Roko premaknemo v bližino ognjene točke in počakamo, da nihalo pokaže odklon. V našem primeru bo pokazalo na oznako 100, kar pomeni ena. Vse to ponovimo še za potencial v znamenju vode, kjer pokaže vrednost 200, kar pomeni dva.

Razmerje moči med ognjenim in vodnim potencialom v kačjem svetu je 1 : 2. Ko smo opravili to meritev, je na ognjeni točki gorela sveča. Nato svečo ugasnemo in znova merimo, da bomo videli, ali se je kaj spremenilo.

Slika 14: Matrica moči, kačji svet-podzemlje, zemlja. Meri se iz sečišča »X«. Za usklajeno merjenje mora biti dolžina tetive na loku 97 mm.

Ko smo svečo ugasili, se je ravnotežje v našem tročanu porušilo. Polje je dobilo razpršeno informacijo, razmerje med ognjenim in vodnim potencialom je 0,8 : 1,8 Premer informacijskega polja pa je 1,5 metra. Kolikšna je moč njegovega informacijskega polja pa na matrici, slika 11, ne moremo izmeriti, ker nihalo pokaže proti vrednosti nič. To pomeni, da na tej matrici ni mogoče izmeriti tako majhnih moči, zato uporabimo matrico za merjenje najmanjših moči, ki je prikazana na sliki 14.

Na matrici, slika 14, lahko merimo moči v kačjem svetu, na duhovnih lokacijah podzemlje in zemlja. Pri merjenju moči na duhovni lokaciji podzemlje pokaže nihalo vrednost označeno s številko pet ali manj. V našem tročanu pa izmerimo vrednost, označeno s številko 300.

Naj znova poudarim, da se moči ne meri v nobenih enotah. Matrice so zasnovane tako, da nihalo pokaže samo odklon, zelo natančno reagira na višje in na nižje vrednosti, in se tako tudi odkloni. To pa je za naše potrebe povsem dovolj, saj nam matrice omogočajo zanesljivo merjenje moči. Na enak način merimo tudi druge lastnosti informacijskega polja, samo z odklonom nihala in brez enot. Ko bo znanost natančno ugotovila, v kateri fizikalni predal sodi biopolje, bomo vedeli tudi to, s kakšnimi enotami naj ga merimo.

Meritev je pokazala, da ima kres velik vpliv, če ga zakurimo na ognjeni ali zemeljski točki tročana. V našem primeru se je ravnotežje popolnoma porušilo, ko smo ugasili svečo.

V naravnem sistemu je težko natančno določiti, pri katerem razmerju moči med ognjem in vodo se bo tročan porušil, saj je pomemben tudi način napajanja tročana. Tročan kot model na mizi se je napajal izključno sam iz sebe. Iz primerov v naravi, ki smo jih raziskali, pa smo ugotovili, da so naši predniki tročane dodatno napajali. V neko od vitalnih točk so pripeljali dodatno kačo, kar pomeni, da so tročanu umetno okrepili moč v naravnem sistemu. Tročani, ki se jih tako napaja, pa so tudi bolj stabilni.

KAKO DOSEČI PROSTORSKO OSREDOTOČENOST TROČANA

Biopolje bo prostorsko razpršeno, če se po diagonalah prostorskega simbola,  kocke ali kvadra, pojavijo kačje črte. Poenostavljeno, vsak prostor je prostorsko neuravnotežen, če iz vogala na tleh do nasprotnega vogala na stropu tečejo kačje črte! Takšen položaj kaže slika 4. Kače se v 3D prostoru pojavijo po diagonalah B-H in E-C ter vseh drugih diagonalah.

Prostorsko osredotočenost merimo na matrici, slika 15. Pred merjenjem je treba razumeti, kaj želimo izmeriti. Pomagamo si tako, da si v mislih predstavljamo kačje črte, ki tečejo po diagonali prostora. Konico nihala usmerimo v spodnje oglišče in počakamo da nihalo zaniha. Če merimo prostorsko osredotočenost v tročanu, ki je prikazan na sliki 9, nihalo pokaže na črto »osredotočeno« v smeri proti simbolu v obliki kvadrata z diagonalama. Prostorska osredotočenost informacije pokaže na kakovost zračne moči v sistemu. Kaj je zračna moč, podrobneje v naslednjem poglavju. Tročan je torej postavljen prav.

Slika 15: Prostorska osredotočenost informacije. Pokaže na kakovost zračne moči v sistemu. Meri se iz spodnjega oglišča. Za usklajeno merjenje mora biti dolžina tetive na loku 72 mm.

Da bi spoznali še več, odstranimo visok podstavek, na katerem gori sveča, in svečo postavimo na mizo. Ko gori v isti ravnini z drugima dvema potencialoma, ponovimo meritev in znova izmerimo prostorsko osredotočenost. Nihalo zaniha v levo in pokaže, da je polje prostorsko razpršeno.

Če je bivalni prostor prostorsko osredotočen, nima kačjih črt po prostorskih diagonalah. Če pa je prostorsko razpršen, pa omenjene kačje črte ohrani. Prostor je lahko dvodimenzionalno osredotočen, prostorsko pa razpršen. Takšen prostor ni primerno okolje za bivanje. Prostorsko razpršen tročan pa ima tudi zelo majhno moč, nima obsežnega biopolja in informacijsko polje kaže nizko barvitost.

MERJENJE BARVITOSTI INFOMACIJE IN ZRAČNA MOČ

Kaj je barvitost informacije si lahko ogledate v poglavju Teoretični pogled na informacije v biopolju. Najlaže pa si jo predstavljamo kot višje harmonike v glasbi. Ti dajejo glasbi živost, da ne zveni samo z enim tonom, temveč je ton obarvan. Matrica za merjenje barvitosti informacije je prikazana na sliki 16. Konico nihala usmerimo v bel kvadratek v središču lestvice in merimo barvitost informacije v prostorsko razpršenem tročanu. To je naš tročan, ki smo ga postavili na mizi. Odstranili smo mu podstavek za svečo. Vse tri vitalne točke tročana smo postavili v isto ravnino. Pokaže na vrednost, ki je označena s 30. To pa je za biopolje prenizka vrednost.

Barvitost informacijskega polja mora biti med 300 in 320, saj gre za sestavljeno polje, ki ima naboj v znamenju zemlje. Drugi dve točki tročana, vodna in ognjena, pa ne smeta biti sestavljeni, imeti morata samo enoznačno lastnost. Take lastnosti pa niso barvite, imajo samo osnovni ton, če uporabimo prispodobo iz glasbe. Barvitost vodne in ognjene točke mora biti nizka, zaželeno je, da je okoli nič. Prav zato je zadrževanje na obeh točkah tročana škodljivo. Najbolje je, da sta obe ti točki v naravi in ne v urbanem okolju, da tam ne živijo ljudje. Tudi kačja glava, ki krepi potencial v znamenju vode mora imeti barvitost informacije okrog nič.

Poskus na mizi pokaže, da prostorsko osredotočenost biopolja lahko dosežemo zelo preprosto. Ena od vitalnih točk tročana mora biti postavljena višje od drugih dveh. To je lahko točka v znamenju ognja ali zemlje. Prostorska osredotočenost moči daje tudi ravnotežje znamenju zraka, ki mora imeti štirikrat večjo moč od znamenja ognja. Za vzpostavitev zračne moči pa ni dovolj samo, da je ena od točk dvignjena, mora imeti tudi več moči. To moč pa ne moremo dodati v kačjem svetu, ker bi tako porušili osnovno ravnotežje 1 : 2, zato je treba na dvignjeni lokaciji dodati moč tako, da ne bo iz kačjega sveta.

Moč lahko dodamo iz spodnjega sveta ali iz še višjega sveta, na primer iz duhovne lokacije zasvet minus. Plamen sveče, kres ali ogenj v peči na drva ima zelo visoko duhovno moč, na matrici, slika 1, pokaže zasvet minus. To je tudi razlog, da se dobro počutimo v prostoru, kjer je zakurjena peč na drva. Tega občutka ni mogoče primerjati z občutkom, ki ga daje ogrevanje s toplotno črpalko, četudi je v prostoru enaka temperatura. Prav tako se okus hrane, pripravljene na ognju, ne da primerjati s hrano, pripravljeno na električnem grelcu, čeprav je v obeh primerih pripravljena po istem receptu in z istimi sestavinami.

Slika 16: Barvitost informacije. Meri se iz belega kvadratka. Za usklajeno merjenje mora biti dolžina kraka trikotnika 127 mm.

V hriboviti naravi se ne more zgoditi, da bi imel tročan prostorsko razpršeno informacijo. To pa bi se lahko zgodilo, če bi tročan postavili na ravnini tako, da bi bile vse tri njegove vitalne točke, voda, ogenj in zemlja, na isti nadmorski višini.

Dozdajšnje meritve nakazujejo novo zakonitost. Opazimo, da mora biti tročan pravilno izdelan, lahko rečemo uglašen. Narava je podelila naravnemu sistemu sposobnost samodejnega uravnavanja, kljub temu, da njegovi elementi odstopajo od idealnih lastnosti. Če pa so odstopanja prevelika, se začne ravnotežje v tročanu zelo hitro podirati. Vsaka večja napaka poruši več informacijskih parametrov.

MERJENJE DUHOVNIH SVETOV

Duhovno lokacijo območja v naravi in človeka merimo na matrici, ki je bila že prikazana na sliki 1. Pri merjenju se konico nihala usmeri nad točko v središču kroga. Narisani simboli, ki so razporejeni do oboda kroga, ustrezajo vsebini, ki jo merimo, zato je merjenje lažje. Vendar v tem primeru ne bo dovolj, da bi samo prebrali imena duhovnih svetov. Za uspešno merjenje moramo imeti osebno izkušnjo vsakega od njih. To pomeni, da bi morali vsaj za kratek čas vstopiti v vsak duhovni svet.

Ustrezne svetove je treba poiskati v naravi. Lahko jih tudi »izdelamo«, tako kot vidimo na sliki 17. Polje duhovnega sveta mora biti vsaj tako veliko, da lahko v njem stojimo. Nato naročimo svojim duhovnim telesom naj se preselijo tja in se z izbranim duhovnim svetom uglasijo.

Prehod v duhovne svetove je lahko neprijeten, še zlasti v spodnji svet, razen če to ni duhovna lokacija, v kateri že smo. Za pridobitev osebne izkušnje katere koli duhovne lokacije zadostuje le nekajminutno zadrževanje v izbranem duhovnem svetu. Iz vsakega sveta se moramo čim hitreje vrniti v prejšnje stanje. Če se v nekem drugem svetu zadržimo le za nekaj minut, to ni škodljivo. Brez posebnih težav lahko potujemo do duhovne lokacije peta moč. Za potovanje naprej, v višje svetove po tau, pa se je treba pripraviti in se počasi prilagajati. Čas prilagajanja je lahko od nekaj dni do nekaj let, odvisno od izhodiščnega stanja. So tudi pasti. Lahko bi se preselili v višji svet z razpršeno informacijo ali na duhovno lokacijo z nizko barvitostjo informacije, pa tega ne bi vedeli, ker ne bi mogli izmeriti.

Za takšne eksperimente je priporočljivo, da smo povsem zdravi, vsak pa naj se zaveda, da jih izvaja na lastno odgovornost. Če bi pretiravali in se prehitro preselili na višjo duhovno lokacijo bi lahko prišlo do pospešenega bitja srca in povečanja krvnega tlaka. Če se to zgodi, je bolje poskus takoj prekiniti in poiskati zdravniško pomoč. Do opisanih simptomov lahko pride še isti dan, lahko pa šele naslednji dan.

Menim, da je nujno, da ste seznanjeni s tem. Kdor si zelo želi, da bi se naučil meriti višje duhovne lokacije, je zdaj opozorjen na nevarnosti. Veliko lažje je, če vam pri tem pomaga nekdo, ki vsebino in lokacije duhovnih svetov že pozna. Posoški staroverci so dostop do duhovnih lokacij z veliko duhovno močjo preprosto prepovedali in vsi so se tega držali.

KREIRANJE ZGORNJEGA SVETA

V uvodnem delu je že zapisano, da za vžig dvojnika, ki ustvari zgornji svet, potrebujemo veliko moči, nekoliko več, kot jo lahko dobimo z navadnim tročanom. Biopolje dvojnika pa je zelo obsežno in se širi daleč naokoli.

Na sliki 17 vidimo, kako smo uspeli aktivirati dvojnik na modelu, postavljenem na mizi. Postavili smo tročan, enak tistemu, ki je bil že opisan na sliki 9. To sicer ni povsem navaden tročan, saj smo na ognjeni točki prižgali svečo, njen plamen pa je prispeval moč iz duhovne lokacije zasvet minus. Tudi pri izbiri potenciala v znamenju zemlje smo izbrali kamen z najboljšimi lastnostmi.

Na razdalji 48 centimetrov od središča vodne točke tročana smo postavili središče vodne točke dvojnika. To je bila skodelica s premerom 15 centimetrov, napolnjena z vodo. Šest centimetrov od vodne točke dvojnika, v smeri proti vodni točki tročana, pa smo postavili majhen kamen, s premerom 4 centimetre. Kamen je bil premajhen za uravnoteženo povezavo, zato je dobil razpršeno polje. Prav takšno polje je tudi moral dobiti, sicer se informacijsko polje dvojnika ne bi vžgalo.

Vodna točka dvojnika je ohranila osredotočeno polje. Med njo in majhnim kamnom v znamenju ognja se je vzpostavila kačja črta, po kateri teče moč dveh duhovnih svetov. Na nivoju kačjega sveta je kačja črta razpršena, je v znamenju vode, na nivoju duhovnega sveta zasvet minus pa je osredotočena. Med vodno točko tročana in razpršeno ognjeno točko dvojnika pa se je vzpostavila samo ena kačja črta  na duhovni lokaciji zasvet minus. Na sliki 17 se lepo vidi, da naravnemu sistemu nismo prav nič nagajali, saj smo postavili ognjeno točko dvojnika bliže vodni točki tročana. V takih razmerah se povezava najlaže vzpostavi.

Slika 17: Prikaz kreacije zgornjega sveta na modelu.

V teh razmerah nam je uspelo vžgati duhovno polje zgornjega sveta. Pri zelo malem tročanu in še manjših kamenčkih ter z uporabo navadne sveče se je ustvarilo polje zgornjega sveta s premerom 40 metrov. To polje je imelo enako strukturo in moč, kot jo imajo vsa polja zgornjega sveta, le veliko manjše je bilo.

Slika 18: Matrica za merjenje moči v krožnih poljih zgornjega sveta. Meri se iz spodnje narisane točke. Za usklajeno merjenje mora biti dolžina simbola 100 mm.

Struktura polja zgornjega sveta je bila že prikazana na sliki 6. Moč v kolobarjih zgornjega sveta pa se lahko izmeri na matrici, ki je prikazana na sliki 18. Konico nihala se usmeri na narisano točko v spodnjem delu matrice in nihalo bo pokazalo odklon v smeri, ki ustreza lokaciji, kjer trenutno merimo. Čim bolj se bomo približevali središču polja, tem bolj se bo povečevala njegova moč. Največjo moč imajo trije kolobarji, ki se pojavijo med posameznimi območji, to je vmesni svet.

Dvojnik lahko malo premikamo po mizi in opazujemo, kaj se zgodi, če spreminjamo njegovo lokacijo. Če ga preveč odmaknemo, se prekine kačja črta do navadnega tročana in polje zgornjega sveta se poruši. Pomeni, da dvojnik sam po sebi ni imel dovolj moči za vžig. Če mu dovajamo moč iz tročana, pa jo pridobi dovolj. To pa ne pomeni, da vžiga dvojnika samega po sebi ne bi bilo mogoče doseči, le dovolj moči bi mu morali zagotoviti. Takšen primer imamo pri klifih v okolici Pirana. Tam je moči v znamenju vode v izobilju, saj prihaja iz morja. Ne potrebujemo nobenih drugih naravnih sistemov, da bi jo okrepili.

MERJENJE PETE MOČI

Ko je vzpostavljeno polje zgornjega sveta se lahko kjerkoli na območju njegovega polja kreira polje pete moči, tako kot je bilo že pojasnjeno v poglavju Kako narediti peto moč. Izmerimo ga na matrici, slika 1. Merimo iz središča kroga. Če nihalo zaniha navzdol proti oznaki za peto moč, smo to duhovno polje izmerili, vendar bo to težko izmerila oseba, ki še nikoli ni bila na duhovni lokaciji peta moč.

Polje pete moči je krožno. Znotraj krožnice ni nobenih kolobarjev, kot so v duhovnem polju zgornjega sveta, kjer je moč v posameznem kolobarju zmeraj enaka, potem pa nenadoma upade. Tudi polje pete moči slabi, če se oddaljujemo od njegovega središča, vendar se njegova moč znižuje počasi, brez skokovitih prehodov na nižje stanje.

Moč v duhovnem polju pete moči merimo na matrici, slika 19. Konico nihala usmerimo v središče. Ko merimo, je najbolje, da tudi stojimo na lokaciji, ki jo merimo. Če merimo tako, je verjetnost napake najmanjša.

Slika 19: Matrica za merjenje duhovnega polja peta moč. Meri se iz središča. Za usklajeno merjenje mora biti dolžina diagonale kvadrata 100 mm.

MERJENJE MOČI V ZGORNJIH SVETOVIH PO TAU

Morda ste že opazili, da smo pri merjenju pete moči merili dvakrat isto stvar, najprej na matrici za merjenje duhovnih svetov, nato pa še na matrici za merjenje moči. S tem ni nič narobe. V uvodu sem že poudaril, da je najbolje, če poiščemo več različnih načinov za merjenje iste lastnosti v informacijskem polju. Tako je verjetnost za napako veliko manjša.

Višje svetove po tau smo imenovali zasvet minus, zasvet plus in nikrmana. Če usmerimo konico nihala na središčno točko matrice, ki je prikazana na sliki 1, in poskušamo meriti duhovno stanje, se zgodi, da nihalo ne zaniha ne v eno ne v drugo smer, se le z majhnimi krogi vrti v levo. To nam pove, da smo izmerili duhovno lokacijo zasvet minus. Če pa se pri merjenju duhovnega stanja na isti točki nihalo vrti z majhnimi krogi samo v desno, pa pomeni, da smo izmerili duhovno lokacijo zasvet plus.

Slika 20: Matrica za merjenje moči v zgornjih svetovih po tau. Meri se iz spodnjega kroga. Za usklajeno merjenje mora biti celotna višina simbola 96 mm.

Ko dobimo takšen izid, je treba izmerjeno še dodatno preveriti vsaj na še en način. Če povečujemo moč na točki v znamenju vode sistem preskoči na duhovno lokacijo spodnji svet, in v primeru, če se tudi v tem svetu povečuje moč, sistem preskoči na duhovno lokacijo zasvet minus. Z opazovanjem okolice ugotavljamo, ali je tako tudi v našem primeru. Če ni, začnemo iskati razlago za nastanek duhovne lokacije zasvet minus v drugih kombinacijah, kjer se v naravnem sistemu potencira duhovna moč.

Na matrici, slika 1, nadaljujemo z merjenjem najvišjega duhovnega sveta, ki smo ga imenovali nikrmana. Pokaže se na dva različna načina. V obeh primerih niha nihalo samo nad črno točko manjšega kroga. Če niha levo-desno, je moč manjša, če niha gor-dol, pa je večja. V obeh primerih pa je moč večja od vsega, kar smo izmerili doslej. Na tej točki bomo z merjenjem moči prekinili. Pri močeh v informacijskem polju je tako kot pri naravnih sistemih, ki se nikoli ne zaključijo, tudi moč informacijskega polja nima omejitve navzgor.

Ostane še ena možnost. Če na matrici, slika 1, merite lokacijo duhovnega sveta in nihalo nad črno točko notranjega kroga obmiruje, ne pokaže pa nič, ste na duhovni lokaciji, ki je ne morete izmeriti, ker je njena moč večja od vaše. To ne pomeni, da merite najvišji duhovni svet na matrici. Pomeni le, da je tisti duhovni svet močnejši od vas. Meritev je neuporabna.

MERJENJE ČLOVEKOVE DUHOVNE ZGRADBE V NJEGOVEM AVRIČNEM POLJU

 Narava ščiti življenje, zato je oblikovala algoritme, po katerih krepi duhovno moč v krajini. Duhovna moč preide v ljudi in v živali, ki živijo tam, vsi postanejo močnejši, zato jim moči narave ne škodijo, prilagojeni so na naravno okolje. To je najbolj preprost in učinkovit način preventivnega zdravljenja. Naši predniki so prepoznali naravne algoritme, zato so se tudi naseljevali v poljih moči, na lokacijah, kjer so bili naravni sistemi že oblikovani. Ko je primernih lokacij za naseljevanje zmanjkalo, so se ljudje naseljevali tam, kjer je bilo mogoče naravne sisteme ustvariti. To znanje se je pokazalo za učinkovito in koristno, sicer ga ne bi negovali tisočletja.

Osnovna korist, ki je našim prednikom narekovala naseljevanje na poljih moči, je bila krepitev njihove lastne moči, ki jo je moč okolice še uravnotežila. Ljudje in njihove živali so postali enako močni, kot je bila močna narava, v kateri so živeli, vendar to ni potekalo kar samodejno. Takšen princip uravnoteženja lastne moči z močjo narave je bil učinkovit le pri čustveno in mentalno stabilnih ljudeh.

Človekova avra oziroma njegovo informacijsko polje je povezano z njegovim čustvenim in mentalnim stanjem, oboje pa z njegovimi svobodnimi odločitvami. Med populacijo so ljudje, ki jim uravnotežena polja naravnih sistemov ne morejo pomagati tako učinkovito kot drugim. To se ne dogaja samo danes, dogajalo se je tudi v preteklosti, zato so imeli posoški staroverci svoje zdravilce, mi pa imamo svoje zdravnike. Človek po svojem naravnem algoritmu ni ustvarjen tako, da bi bil bolan. Če je zbolel, je gotovo nekaj potekalo narobe ali pa je sam človek ravnal napačno. Da bi preprečili ponavljanje bolezni je priporočljivo ugotoviti, kaj je šlo ali pa bi lahko šlo po neželeni poti.

ČLOVEKOVA DUHOVNA ZGRADBA

Človekova duhovna zgradba se res uravnoteži z duhovno fizično lokacijo na kateri živi, vendar se to ne zgodi v vseh primerih, zato obojega ne moremo enačiti.

Vse lastnosti informacijskega polja, ki smo jih merili v naravnih sistemih, lahko merimo tudi v človekovem avričnem polju. Najbolje da začnemo z merjenjem njegovega duhovnega stanja, slika 1. Ta meritev bo pokazala, kako je človek umeščen v svoje naravno okolje. Če se njegova duhovna zgradba ujema z duhovno lokacijo kačji svet-zemlja, na kateri živi, že vemo, da v sebi ne more biti v dobrem ravnotežju, ker mu v tem primeru narava škodi.

Če je po svoji duhovni zgradbi višje, na primer na duhovni lokaciji peta moč ali še višje, in je bolan, pomeni, da si škodi sam, ker svoja čustva usmerja proti sebi. Sicer pa so taki ljudje pretežno v ravnotežju sami s seboj in z okoljem.

Če je po svoji duhovni zgradbi na duhovni lokaciji spodnji svet, so gotovo bolni tisti člani njegove družine, ki niso izenačeni z njegovo duhovno zgradbo. Pa tudi sam ni v ravnotežju, ker ves čas živi v polju, ki mu ne ustreza. Njemu bi ustrezalo samo polje spodnjega sveta.

Če je človek po svojem duhovni zgradbi na duhovni lokaciji podzemlje, bo zelo težko karkoli narediti za izboljšanje njegovega zdravja. Tak človek se stalno počuti slabo. Potrebuje pomoč psihiatra.

Če je po svoji duhovni zgradbi na duhovni lokaciji zgornji svet, je to zanj dobro. Iz tega pa lahko tudi sklepamo, da skoraj gotovo tudi živi na območju obsežnega duhovnega polja zgornjega sveta.

Med prebivalci so tudi ljudje, ki so po svoji duhovni zgradbi na duhovni lokaciji višjih svetov po tau. Takšna oseba se prav gotovo ukvarja s kakšno duhovno tehniko in je tako dosegla to duhovno stanje. Če se z duhovno tehniko ne ukvarja, potem se je s takšno duhovno zgradbo že rodila. Taki ljudje so zelo uspešni na področju, ki ga izberejo. Srečal pa sem tudi ljudi, ki so po svoji duhovni zgradbi sicer bili na duhovni lokaciji zasvet minus, vendar z razpršeno informacijo. To se je zgodilo zaradi razpršenega polja (zasvet minus), v katerem bivajo. Tam vlada pekel, stalni prepiri in pretepi.

Osredotočenost informacije v človekovi avri pokaže na ravnotežje njegovega duhovnega stanja. Če je osredotočena, je na splošno vse v redu, če je razpršena, pa je treba pogledati podrobnosti in ugotoviti vzroke.

Časovna stabilnost informacije v avri, slika 12, pokaže, kako bo kazalo duhovni zgradbi v prihodnje, to pa je podobno napovedovanju vremenske napovedi za nekaj dni vnaprej. Vemo, da je mogoče. Če človeku pomagamo, lahko takoj preverimo, ali bo ta pomoč učinkovala tudi v prihodnje.

Na univerzalni matrici, slika 13, lahko ugotavljamo, katera živila človeku škodijo, kateri antibiotiki mu ne bodo koristili. Nihalo bi moralo pokazati na smiselne odgovore, vendar je treba poudariti, da jih moramo upoštevati le kot informativne. Pri zdravilih je treba vedno upoštevati odločitev zdravnika! V roko vzamemo določeno hrano ali se te hrane samo dotaknemo, usmerimo nihalo v center središčne spirale in vprašamo: »V kolikšni meri ta hrana koristi osebi X?« Nihalo bo pokazalo vrednost med nič in sto. Podobno vprašanje se lahko postavi tudi za škodljivost, na primer: »V kolikšni meri tej osebi ta hrana škoduje?«

Možnosti za uporabo radiestezije je veliko, omejitve so le v naši iznajdljivosti in domišljiji. Zelo uporabno pa je tudi merjenje gostote informacije.

MERJENJE GOSTOTE INFORMACIJE

Gostoto informacije merimo na matrici, ki je prikazana na sliki 21. Ko človek spreminja svojo duhovno zgradbo in »potuje« po duhovni lestvici, ki je prikazana na sliki 1, skupaj z njim »potuje« tudi njegovo fizično telo in vsa njegova duhovna telesa, prikazana so na sliki 2.

Po Barbari Ann Brennan imamo poleg fizičnega telesa še sedem duhovnih teles, slojev avre. V vsakem sloju avre lahko izmerimo gostoto informacije. Matrica na sliki 21 je zasnovana tako, da pokaže normalno stanje pri gostoti, ki je označena z numerično vrednostjo 3. Ko se začne podirati ravnotežje v našem fizičnem telesu ali v naših duhovnih telesih, se začne zmanjševati gostota informacije. Manjša kot je njena vrednost, bolj je ravnotežje porušeno.

Slika 21: Matrica za merjenje gostote informacije. Normala je več kot 3. Za usklajeno merjenje mora biti premer polkroga 100 mm.

Pred merjenjem gostote informacije moramo vedeti, kaj pomeni posamezni avrični sloj, najbolje si ga je kar predstavljati. Z matrico za merjenje gostote informacije merimo tako, da konico nihala postavimo v središče, iz katerega izhajajo vse črte. Izmerjene lastnosti nam dajo podatke o ogroženosti in zdravju fizičnega telesa in drugih teles v avri.

Gostota informacije fizičnega telesa: Med merjenjem si predstavljamo fizično telo. Če nihalo pokaže samo nekaj manj kot 3, še ni kritično, človek je lahko le utrujen. Če pokaže manj kot 1, bo zdravnik verjetno že lahko postavil diagnozo. To ne velja za ljudi z duhovno zgradbo podzemlje. Oni imajo zelo nizke vrednosti, četudi še niso fizično zboleli.

Gostota informacije eteričnega telesa: Pri merjenju si predstavljamo eterično telo, to je prvi, eterični sloj avre. Najlaže si ga predstavljamo kot sloj, ki je neposredno povezan z zdravstvenim stanjem v fizičnem telesu. Za zdravstveno stanje v mejah normale mora biti gostota informacije večja kot 3. Nihalo lahko pokaže tudi čez lestvico, torej več od vrednosti MAX. To pomeni, da je zdravje še boljše. Če pokaže vrednost, ki je manjša od 0,5, obstaja možnost, da je oseba bolna, ali pa je pod hudim stresom, vendar to ne velja za ljudi z duhovno zgradbo podzemlje, saj so zanje te vrednosti še manjše, pa kljub temu nimajo fizične bolezni.

Gostota informacije čustvenega telesa: Nam razkrije, ali je oseba pod čustvenim stresom. Čustveno telo si ni težko predstavljati, pomislimo le na čustva, in že lahko merimo gostoto informacije na čustveni ravni. Pri vseh meritvah na tej matrici velja, da je stanje v mejah normale pri vrednostih večjih od 3. Če dobimo vrednost 0,5 pomeni, da je oseba zelo vznemirjena in ji določena čustvena stanja že škodujejo. Obstaja posebna matrica, ki pokaže, katero čustveno stanje podira ravnotežje, prikazana je na sliki 22.

Slika 22: Wozniakova matrica. Na krožnici so nanizana čustvena stanja, ki lahko rušijo ravnotežje v avri. Meri se iz točke v središču kroga. Za usklajeno merjenje mora biti premer kroga 100 mm.

Pred merjenjem je treba prebrati čustvena stanja, ki so napisana na zunanjem obodu krožnice in gledati v matrico. Meri se iz središča kroga. Matrica je zasnovana tako, da pokaže, katero čustveno stanje podira ravnotežje v avri določene osebe. Če je oseba čustveno stabilna, pokaže na točko 150°, kar pomeni normalno stanje.

Gostota informacije mentalnega telesa: Nam lahko razkrije, ali ima oseba težave z duševnim zdravjem. Pri merjenju si mentalno telo predstavljamo kot tisto, kjer so doma misli in zdrava pamet.  Če pokaže vrednost večjo od 3, je duševno zdravje v mejah normale. Če sta porušeni eterično in čustveno telo, se zgodi, da tudi za mentalno telo dobimo manjše vrednosti od 3. Vsa telesa so namreč med seboj povezana, vendar pri vrednosti manjši od 0,5 so že navzoče lažje duševne motnje. S to metodo se nikomur ne postavlja diagnoze, to lahko naredi le zdravnik!

Gostota informacije astralnega telesa: Nam razkrije, ali ima oseba entitete in moreče sanje, vendar le tedaj, če so vrednosti nižje od 3. V sanjah namreč razrešujemo napetosti, ki jih nismo razrešili v budnem stanju. Delo, ki ga opravimo v sanjah, zmanjša stresnost življenja v budnem stanju. Pri merjenju si astralno telo predstavljamo kot telo, kjer so doma sanje in duše.

Če šibkejša oseba pride v stik z drugo osebo, ki ima porušeno in močnejše polje, ali če pride v stik z naravnim poljem, ki je razpršeno in močnejše, bi moralo takšno polje šibkejšega človeka nemudoma uničiti, vendar se to ne zgodi. Zavaruje ga naravni zakon, po katerem narava vedno ščiti življenje. Ne ščiti močnejšega, tega ščiti vsakokratni politični sistem, narava ščiti samo življenje. Kaj bi bilo, če v naravo ne bi bil vgrajen ta zakon? Potem bi ostala samo narava brez življenja. Območje življenja pa je tisto, kjer se lahko razvija zavest. Razvoj zavesti pa je osnovni smisel razvoja.

Da bi narava zavarovala šibkejšega, ker je tudi on del življenja, v njegovo astralno telo vgradi entiteto. Entiteto si lahko predstavljamo kot samostojen informacijski sistem. Morda bi si jo lahko predstavljali tudi kot cepivo proti bolezni.

Duhovna telesa po prikazu Barbare Ann Brenan so našteta po duhovni moči. Višje postavljena vsebujejo informacije za vsa druga, ki so nižje na duhovni lestvici. Če ima človek na primer porušen fizični, eterični in čustveni nivo, potem tiči vzrok njegove težave v najvišje postavljenem duhovnem telesu. V tem primeru težava izhaja iz njegovega čustvenega stanja in ne iz fizičnega, kot bi lahko kdo pomislil.

Po enakem vzorcu je najbolj smiselno, da narava postavi zaščito v najvišje duhovno telo, ki se oblikuje med obstoječim življenjem. To pa je prav astralno telo. Narava entiteto »parkira« v astralno telo, da lahko od tam varuje druga nižja duhovna telesa: mentalno, čustveno, eterično in fizično.

Entitete dobijo osebe z duhovno zgradbo podzemlje in zemlja. Z ustvarjanjem entitet narava zavaruje šibkejše ljudi, zato so koristne. Za svoje delovanje pa potrebujejo energijo, ki jo črpajo iz človekovega duhovnega telesa, zato taka oseba v daljšem časovnem obdobju oslabi, kar pa ji škodi. Žal entitete vztrajajo v astralnem telesu tudi potem, ko človek ni več v stiku z močnim in razpršenim poljem. Entiteto se najlaže odpravi z dvigom človekove duhovne moči.

Noben človek ne dobi entitete, če se znajde na območju polja z osredotočeno močjo, ne glede na to, kolikšna je ta moč. To pa ne drži samo tedaj, če oseba z duhovno zgradbo kačji svet v naravi pride na duhovno lokacijo spodnji svet in tedaj zmeraj dobi entiteto, čeprav ima lokacija spodnji svet osredotočeno duhovno polje. Entiteta sčasoma porabi toliko moči, da se pri človeku porušijo vsa nesnovna telesa, do eterične matrice.

Po filozofiji tao bi lahko astralno telo primerjali z območjem petih elementov ali po staroversko skoraj gotovo s peto močjo.

Gostota informacije na eterični matrici: Eterično matrico si lahko prestavljamo kot negativ eteričnega telesa. Duhovno telo se podeduje ob rojstvu. Če pokaže vrednost manjšo od 3, pomeni, da ima oseba določene motnje na fizičnem telesu že od rojstva. Če oseba izgubi kakšen ud, se prav tako lahko poškoduje peti sloj avre, in potem se pojavijo bolečine na manjkajočem delu telesa. Vrednosti nad 3 pomenijo, da je stanje merjenega telesa v mejah normale.

Po filozofiji tao bi morda lahko eterično matrico primerjali z območjem nastajanje nasprotij ali po staroversko morda z – zasvetom minus.

Gostota informacije na božanskem telesu: To je kalup čustvenega telesa. Pokaže povezavo osebe s celoto, z vsem kar ga obdaja, ravnotežje z naravo in drugimi ljudmi. Poškodbe tega telesa so lahko karmične, lahko pa jih povzročijo čustveno travmatični dogodki v mladosti. Božansko telo si lahko predstavljamo kot telo, s katerim smo povezani v ljubečo celoto z vsemi drugimi bitji in naravo. Če meritev pokaže vrednosti manjše od 3, ima oseba lahko manjše duševne motnje, na primer anksioznost ali obsesivno kompulzivno motnjo.

Po filozofiji tao bi morda lahko primerjali božansko telo z območjem nastajanje nasprotij ali po staroversko morda z – zasvetom plus.

Gostota informacije na kavzalnem telesu: Pri merjenju si ga predstavljamo kot telo, kjer se kaže delovanje zakona vzroka in posledice. Poškodbe na tem telesu so lahko karmične in se pokažejo pri vrednostih manjših od 3. V praksi to telo težko merimo, ker je pregloboko, vendar lahko sklepamo na motnje v njem, na primer, če se pri osebi vrstijo neprijetni dogodki in življenje ne poteka tako, kot si ga je oseba zamislila. Kavzalno telo se lahko poškoduje tudi pri dogodkih, ki jih je oseba zagrešila v tem življenju, če jih prepozna kot moralno zavržne.

Po filozofiji tao bi morda lahko primerjali kavzalno telo z območjem prvi nastanek ali po staroversko morda z – nikrmano.

Fizično telo je še najmanj povezano z okolico, čeprav vemo, da je odvisno od nje. Eterično telo je že bolj vpeto v okolico, čustveno telo še bolj in tako naprej do kavzalnega telesa, ki je povezano s celotnim stvarstvom. Človek je s svojimi telesi več ali manj povezan s celotnim vesoljem, zato s pomočjo radiestezije prodre povsod, ker je tudi on s svojimi duhovnimi telesi povsod.

KULTURA POSOŠKIH STAROVERCEV SKOZI OČI RADIESTEZIJE

Posoški staroverci niso poznali avričnih slojev, vsaj ne tako, kot so bili opisani v tem besedilu, vendar so natančno vedeli, da se lahko poruši ravnotežje v človekovem duhovnem polju. Imeli so svoje metode in zdravilce, ki so pomagali, ko je bilo potrebno.

Zanimivo pa je, da polje pete moči samodejno vzpostavi ravnotežje v fizičnem, eteričnem, čustvenem, mentalnem in astralnem duhovnem telesu človeka, če le ni preveč porušeno. V astralnem telesu nemudoma odstrani vse entitete. Pri tem pa oseba ne potrebuje nobenega zdravilca, zadostuje že, da se postavi v polje pete moči ali da v njem živi. Sam od sebe se tako ponuja preprost odgovor na vprašanje, zakaj so staroverci polje pete moči zasnovali na območju celotnega okraja in v njem živeli.

Če človek živi v polju pete moči in ta moč preide v njegovo duhovno telo, je popolnoma zavarovan pred vsemi naravnimi pojavi, ki šibkejšim ljudem škodijo. Taki naravni pojavi ustvarjajo entitete v astralnem telesu samo tedaj, če je človek šibkejši od njih.

Polje pete moči uravnava tudi ravnotežje v astralnem sloju avre, ko gre za škodljive vplive duhovnih moči drugih ljudi, na primer tistih iz spodnjega sveta. Tudi v tem primeru se v astralnem sloju ne pojavljajo entitete, ker je človek s peto močjo močnejši od tistega na duhovni lokaciji spodnji svet. Pomen močnejšega postane celo nepomemben, ker preideta na duhovno moč pete moči obe osebi, tista iz spodnjega sveta in tista iz kačjega sveta, takoj ko se odločita, da bosta živeli na območju z duhovno lokacijo pete moči.

»Radiestezija po starem« je iskala škodljiva mesta v naravi in določala ukrepe za zaščito pred škodljivim sevanjem, podzemnimi vodnimi tokovi, radioaktivnostjo iz naravnega ozadja, globalnimi mrežami, elektromagnetnim sevanjem, premočnimi geomantičnimi točkami, uroki, elementali in entitetami. Vse se je izkazalo za škodljivo. Če vse to bolj natančno analiziramo, vidimo, da gre za naravne pojave, vse to so lastnosti narave ali pa lastnosti ljudi. Vsa dotedanja radiestezija v Evropi se je postavila na napačno izhodišče. Če človeku škoduje narava in če mu škodujejo človeške lastnosti, potem takšen človek ni prilagojen okolju, je tako, kot da ne bi bil s tega planeta.

Poudariti je treba, da nobena lastnost narave ne škoduje naravi. Narava oblikuje okolje − vse njene rešitve so prave. Narava zna kar sama obnoviti ravnotežje, ima silno veliko moč. Človek ne more uničiti narave, lahko uniči le svoje bivalno okolje, in to do tolikšne mere, da lahko v njem umre, toda narava se ne bo nikoli pokončala. Človek, ki je del narave, bi moral v njej preživeti tako, da v njem ne bi sprožala bolezni.

Staroverska tehnologija, ki je navzoča na našem ozemlju že nekaj tisočletij, pa vse te dileme rešuje zelo elegantno. Ves čas smo jo imeli pred nosom, ves čas smo gledali vanjo, pa je nismo videli, dokler nam je niso pokazali Pleterski, Medvešček in Čok.

Še vedno pa  je ostal nerešen problem, kako pomagati ljudem z duhovno zgradbo podzemlje. Njim ne pomaga niti če živijo na duhovni lokaciji peta moč. Za te ljudi je značilno zavračanje, ne sprejemajo ne sebe ne drugega, ničesar. To pa je povezano z načinom razmišljanja, ki pa je človekova svobodna odločitev, posledica človekove svobodne volje. Staroversko znanje gotovo hrani še več presenečenj. Morda jih bomo sčasoma razvozlali.

STAROVERSKO ZNANJE PROTI ŠKODLJIVIM UČINKOM NAJNOVEJŠE TEHNOLOGIJE 4G IN 5G

Visokofrekvenčna elektromagnetna sevanja 4G in 5G, ki jih uporablja mobilna telefonija, so že del našega vsakdana. Ne glede na to, ali nam je to všeč ali ne, jih moramo uvrstiti med lastnosti našega okolja.

Večini ljudi visokofrekvenčna sevanja škodijo, ker imajo tisti, ki jim ta sevanja škodijo, šibko duhovno telo. Človek ima namreč fizično in duhovno telo. Sistemi 4G in 5G najbolj škodijo duhovnemu telesu. Poškodbe v duhovnem telesu pa se kaj kmalu odrazijo tudi v fizičnem. Ljudje zbolevajo, zdravstvena statistika o obolevnosti prebivalstva se tako čedalje slabša.

Učinki elektromagnetnih sevanj se preverjajo po pravilniku, ki domneva, da ima človek samo fizično telo. Kot približek človeškemu telesu uporabljajo 80 kilogramsko vrečo napolnjeno z vodo in opremljeno s senzorji. Vrečo počasi približujejo viru elektromagnetnega sevanja. Izmerijo, kdaj se začne voda segrevati, in razdaljo, v kateri se to zgodi, razglasijo za škodljivo. Takšno preizkušanje spominja na podvige literarnega junaka Krjavlja, vendar je žal resnično.

Tukaj je treba poudariti, da znanstveniki, ki opravljajo takšne meritve gotovo vedo, da so zasnovane na nemogoči predpostavki, vendar oni samo izvajajo tisto, kar je dogovorjeno in sprejeto. Kriteriji za merjenje škodljivosti elektromagnetnih sevanj temeljijo na ekonomskih in pravnih razlogih, tako da omogočajo uporabo električne energije brez strahu, da bodo potrošniki vlagali tožbe zaradi škodljivih posledic tehnologije.

Na podlagi takšnih preizkusov, ki temeljijo na pravilniku, ki ga upoštevajo povsod po svetu, potem razglasijo, da elektromagnetna sevanja skoraj niso škodljiva, saj se je treba zelo približati viru, da se voda v vreči segreje. Električne naprave pa nato uporabljamo na večji razdalji od tiste, ki je izmerjena kot škodljiva, in to naj bi bilo varno.

Z elektromagnetnim sevanjem pa se v prostor sočasno širi tudi skalarni oblak. Elektromagnetno sevanje lahko merimo z osciloskopom, skalarnega oblaka pa še ne znamo meriti, in je samo drugo ime za razpršeno informacijsko polje. Biopolju, ki se je spremenilo zaradi elektromagnetnega sevanja, rečemo skalarni oblak.

Skalarni oblak se širi v prostor več kot stokrat dlje kot elektromagnetno valovanje, ki ga merimo z osciloskopom. Skalarni oblak pa ni težko izmeriti radiestezijsko. Poiščete najbližji daljnovod in pod njim izmerite osredotočenost informacije z uporabo matrice prikazane na sliki 86. Ko se od daljnovoda oddaljite za 100 metrov meritev ponovite, in nato jo spet ponovite v še večji razdalji od daljnovoda. Inštitut, ki meri elektromagnetna sevanja, navaja, da oddajajo žice najmočnejšega transportnega daljnovoda, ki poteka čez državo, komaj kaj škodljivega sevanja, to naj ne bi segalo niti do tal.

Njihove ugotovitve so morda pravilne, ko gre za elektromagnetno sevanje, ki ga merimo z osciloskopom, vendar se to sevanje zmeraj pojavlja v paketu s skalarnim oblakom, in prav entropija skalarnega oblaka je tista, ki poslabšuje zdravstveno statistiko prebivalstva.

Z vpeljavo nove tehnologije, ki jo podpirajo bazne postaje 4G in 5G, pa so postali daljnovodi še nevarnejši, čeprav bazne postaje in daljnovodi na prvi pogled nimajo nič skupnega. Vse bazne postaje 4G in 5G oddajajo v prostor visokofrekvenčno sevanje. Žice obstoječih električnih daljnovodov visoke in nizke napetosti pa kot antene sprejemajo to sevanje. Visokofrekvenčno sevanje se nato naloži na osnovni val električnega toka, ki ima frekvenco okoli petdeset hercev. Tega dodatka naše električne naprave sicer ne potrebujejo, vendar ta kljub temu priteka v vtičnice v naših domovih in bolnišnicah. Visokofrekvenčno sevanje neprenehoma vstopa v naš dom, četudi na našem območju sploh ni baznih postaj. To sevanje pa nosi še svoj skalarni učinek. Pred dvajsetimi leti tega še ni bilo, ker se »umazanija« še ni mogla naložiti na osnovni val, saj še ni bilo visokofrekvenčnih oddajnikov. Izraz elektro smog pomeni prav to − višje harmonike, naložene na osnovno frekvenco električnega toka.

Morda pa vam ni treba do najbližjega daljnovoda, saj lahko izmerite kar velikost polja skalarnega oblaka, ki prihaja iz vaše vtičnice v kuhinji. Pred dvajsetimi leti je segal ta oblak približno 50 centimetrov daleč od vtičnice, zdaj pa približno tri metre.

Tudi jaz se strinjam, da kritiziranje vsevprek ni dobro, še zlasti, če tisti, ki kritizira ne ponudi nobenih rešitev, vendar mi jih imamo. Pravzaprav so to rešitve naših prednikov. Stare so že tisočletja.

Na sliki 9 lahko vidimo kako deluje tročan, ta sploh ne more delovati, če nima vgrajene entropije. Entropijo pa generira točka v znamenju zemlje, ki se vrti izmenično. Če na zemljišču postavimo tročan, entropijo skalarnega oblaka uporablja za svoje delovanje. Njeno moč dodaja k svoji skupni moči.

V to se lahko prepričamo zelo preprosto. Na terenu izmerimo moč razpršenega polja skalarnega oblaka in si vrednost zapišemo. Na zemljišču, ki ima osredotočeno polje, postavimo tročan, in mu izmerimo moč, ki jo zapišemo. Nato isti tročan postavimo z enakimi izhodišči še enkrat, na lokacijo skalarnega oblaka. Meritev pokaže, da skalarnega oblaka ni več, moč tročana pa je narasla za vrednost, ki jo je imel prej skalarni oblak. Tročan škodljive učinke elektro smoga, natančneje rečeno skalarnega oblaka, preprosto vgradi v svoj sistem, v svoje polje, ki ohrani osredotočeno informacijo.

Polje tročana pa električnim napravam ne škodi, ne izbriše elektromagnetnega signala potrebnega za komunikacijo ali za pogon električne naprave, odstrani samo škodljiv učinek skalarnega oblaka, električno energijo pa naredi spet čisto, kot je bila nekoč.

Rešitev naših prednikov ne bi mogla biti boljša, vendar postopek vgrajevanja entropije v tročan učinkuje odlično samo do določene mere. Če entropija skalarnega oblaka preveč naraste, je tročan ne more več izravnati, ne more je več vgrajevati v svoj sistem. V takem primeru se v polju tročana pojavi razpršena informacija, takšno polje pa ni več uporabno.

Rešitve so nam že znane. Postavimo naravni sistem, ki je zasnovan tako, da učinkuje pri večji entropiji. To pa je sistem, ki vžge duhovno polje zgornjega sveta. Kot je bilo že povedano, je s takšnim poljem vse prav, vendar ne ustreza ljudem z duhovno zgradbo spodnji svet. Da bi rešili še to težavo, nam je na voljo sistem, ki generira peto moč. V duhovno polje pete moči pa je vgrajene še več entropije, in to na takšen način, da še vedno ohrani osredotočeno informacijo.

Današnja tehnologija, ki uporablja bazne postaje 5G, vsebuje tolikšno entropijo v skalarnem oblaku, da jo lahko reciklira le duhovno polje pete moči. Ali so bili naši predniki jasnovidni, ko so gradili naravne sisteme pete moči?

 

Zadnja sprememba: oktober 2021.

[1] Medvešček, Pavel-Klančar: Iz nevidne strani neba. Razkrite skrivnosti staroverstva, Ljubljana, Založba ZRC, Inštitut za arheologijo – Inštitut za slovensko narodopisje, 2018

[2] Z izrazom entropija označujemo postopno razgradnjo nekega sistema iz boljše, večje urejenosti v slabšo, manjšo urejenost.

[3] Staroverstvo in staroverci: Katalog etnološke zbirke Pavla Medveščka, Nova Gorica, Goriški muzej, Kromberk, 2014

[4] Brodar, Mitja: »Piščalka« iz Divjih bab ni neandertalska, delo.si, znanost, 25. 9. 2008. Dostopno na: https://www.gore-ljudje.si/Kategorije/Novosti/piscalka-iz-divjih-bab-ni-neandertalska

[5] Staroverstvo in staroverci: Katalog etnološke zbirke Pavla Medveščka 2, Nova Gorica, Goriški muzej, Kromberk, 2016

[6] Brennan, Ann Barbara: Ruke koje leče, Beograd, Leo commerce, 2015

[7] Gumiljov, Lev: Od stare Rusije do ruskega imperija, Ljubljana, UMco, 2012

 

PRILOGE, MATRICE

 

MATRICA ZA PETE MOČI 2

 

 

OSREDOTOČENOST MOČI 2D
Meri se iz spodnje točke.

 

 

OSREDOTOČENOST MOČI 3D
Meri se iz spodnjega oglišča. Pokaže na kakovost zračne moči v sistemu.

 

 

ČASOVNA OSREDOTOČENOST MOČI
Meri se iz spodnjega oglišča. Pokaže na ugoden razplet dogodkov.

 

 

GOSTOTA INFORMACIJE
Fizično telo in duhovna telesa. Normala je več kot 3.

 

 

MATRICA MOČI – PODZEMLJE, ZEMLJA
Meri se iz sečišča X. Podzemlje do 5

 

 

MATRICA MOČI – OBMOČJE OBLAKOV
Meri se iz spodnjega oglišča.

 

 

MATRICA MOČI ZGORNJI SVET
Meri se iz spodnje narisane točke

 

UNIVERZALNA MATRICA
Meri se iz središča večje spirale

 

KATERA MOČ PREVLADUJE
Meri se iz spodnjega stičišča.

 

 

MATRICA ZA MEJENJE MNOČI V ZGORNJIH SVETOVIH PO TAU
Meri se iz spodnjega kroga

 

 

DUHOVNI SVETOVI
Meri se iz sredine

 

 

MATRICA ČUSTVENIH STANJ
Meri se iz točke v središču kroga